Фінансові ринки завершили тиждень втратами

Кінець ще одного тижня втрат Копирайт изображения Reuters
Image caption Кінець ще одного тижня втрат

Головні європейські фондові біржі закрились у п'ятницю до понеділка, зафіксувавши падіння індексів.

Впродовж цілого дня побоювання щодо сповільнення світової економіки та боргової кризи в єврозоні не давали індексам підніматись.

На певному етапі ціни на акції різко впали - деякі індекси втратили понад 3% вартості.

Наприкінці торгів лондонський індекс FTSE 100 впав на 1%, паризький Cac - 1,9% та франкфуртський Dax - 2,2%.

Загалом після ще одного тижня нестабільності на світових ринках лондонський індекс втратив 13% вартості за останній місць. Німецький та французький індекси втратили більше: відповідно 24% та 18,3% за місяць.

У Нью-Йорку впродовж дня втрати були менш суттєвими: індекс Доу-Джонса впав на 0,2%.

Інвесторів турбує той факт, що глобальне економічне зростання сповільнюється, а також, що головні економіки світу може найближчим часом вразити рецесія.

На додачу, грецький міністр фінансів намагався запевнити інвесторів, що "немає жодних сумнівів, що його країна отримає чергову порцію фінансової допомоги від інших членів єврозони".

4 країни сказали, що вимагають додаткові гарантії в обмін на їхній внесок у позику вартістю 109 мільярдів євро. Австрія, Голландія, Словенія та Словаччина сказали, що хочуть досягнення схожої угоди, якої напередодні досяг фінський уряд із Грецією.

У четвер американський інвестиційний банк Морган Стенлі сказав, що США та Європа є "небезпечно близькими до рецесії".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Фінансові ринки вкрай нестабільні вже кілька тижнів

Впродовж цілого тижня ціни на акції на світових ринках невпинно падали.

Акції кількох великих банків зазнали значних втрат - у Лондоні Lloyds втратив 4,8%, а французький BNP Paribas 4,3%.

В Азії південнокорейський індекс Kospi впав на 6,2%, японський Nikkei 225 на 2,4%. Автралійський S&P/ASX 200 впав на 3,5% наприкінці торгів.

Ціни на нафту у п'ятницю продовжували знижуватися, оскільки інвестори вважають, що повільне світове зростання спричинить зменшення попиту на пальне.

На тлі побоювань щодо ситуації у світовій економіці невпинно зростають у ціні так звані "безпечні гавані для інвестицій": спотова ціна на золото поставила новий рекорд у 1833,81 долара за унцію.

Водночас швейцарський франк виріс відносно євро, попри те, що влада Швейцарії намагалася його послабити на початку цього місяця.