Президент Янукович не пішов до української діаспори

Янукович у Сорочинцях Копирайт изображения UNIAN
Image caption Президент Янукович надіслав діаспорянам привітання

Президент Віктор Янукович не прийшов на Всесвітній форум українців, а його звернення, зачитане міністром закордонних справ Костянтином Грищенком, учасники форуму зустріли вигуками "Ганьба!".

Віктор Янукович мав бути почесним гостем Всесвітного форуму, і, як раніше сказав в інтерв'ю BBC.ua голова президії Української Всесвітньої координаційної ради Дмитро Павличко, очікувалося, що президент виголосить промову на зібранні. Однак, на форум прийшли міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр культури Михайло Кулиняк та радник президента Ганна Герман. Участь у форумі беруть перший президент Леонід Кравчук, депутати парламенту та представники регіональної влади.

Дмитро Павличко після того, як звернення президента супроводжувалося вигуками, сказав: "Ми тільки й вміємо кричати "Ганьба!", а самі винні у тому, що відбувається в країні".

Напередодні Віктор Янукович подав до парламенту законопроект, яким пропонує на законодавчому рівні надати більше прав етнічним українцям.

Як передають інформаційні агентства, на форумі глава Української православної церкви Київського патріархату Філерет сказав, що триває наступ на Україну і насамперед, на українську мову і церкву. У виступі митрополит Філерат також заявив, що в Україні сьогодні немає справедливого суду.

"Хочуть, щоб чужа церква була панівною в Україні. Але з цього нічого не вийде. Ми маємо жити по правді, тоді будемо з Богом і переможемо. Правда виявляється у судах, але поки що ми не маємо справедливих судів. Суд повинен карати злочинців і не карати невинних", - сказав глава УПЦ(МП).