В Норвегії вихідними згадують жертв терактів

В Норвегії цими вихідними вшановують жертв масового убивства, яке сталося місяць тому на острові Утойя, а також загиблих унаслідок вибуху в Осло. Від рук нападника загинуло 77 людей.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Ті, хто вижили 22 липня, приїхали на острів Утойя

Острів Утойя відвідують члени родин і друзі загиблих. У п’ятницю сюди прибуло 500 людей. Прогнозують, що вихідними туди прибудуть ще півтори тисячі.

В суботу студенти з молодіжного табору на острові Утойя, які вижили в результаті кривавої бійні, повернулися на місце трагедії, аби вшанувати пам'ять загиблих товаришів.

У неділю в Осло пройде національна жалобна церемонія в пам'ять про загиблих.

32-річний норвежець Андрес Берінг Брейвік, якого підозрюють у вбивстві 69 людей на острові, а також в організації вибуху в Осло, нині перебуває у слідчому ізоляторі.

Суд продовжив термін його утримання ще на 4 тижні.

Експеримент крок за кроком відтворив розстріли

Ще раніше Брейвіка привезли на місце злочину – до молодіжного табору на острові – для проведення слідчого експерименту. Поліцейський кортеж супроводжував вертоліт. Поліція в деталях встановлювала, як розгорталися події 22 липня.

Очевидці кажуть, що під час експерименту Брейвік був одягнений у куленепробивний жилет і підперезаний як поліцейський.

За словами адвоката Брейвіка, Гейра Ліппестада, в ході відновлення подій його підзахисний у деталях згадував кожен постріл і кожного вбитого.

Газета Verdens Gang опублікувала фотографії Брейвіка: на деяких знімках він стоїть в такій позі, начебто він стискає в руках автомат і цілиться у воду.

Брейвік визнає, що здійснив злочин, але не вважає себе винним.

Він був впевнений, що допомагає врятувати Норвегію і Європу від напливу мусульманських іммігрантів. Адвокат не відкидає, що його клієнт несповна розуму.

Напад було здійснено на літній табір молодіжного крила правлячої Робітничої партії Норвегії. Більшість загиблих – підлітки і молоді люди до 25 років.

Брейвіку висунули звинувачення у тероризмі.

Вибух в центрі Осло і трагедія на острові Утойя шокували жителів Норвегії, однієї з найбільш стабільних і толерантних країн Європи.

Новини на цю ж тему