Адвокат Брейвіка: у мого клієнта жодних ознак каяття

Ґейр Ліппестад каже, що його клієнт вважає себе "воїном, який не допустить занепаду Європи" Копирайт изображения Reuters
Image caption Ґейр Ліппестад каже, що його клієнт вважає себе "воїном, який не допустить занепаду Європи"

Адвокат Андерса Брейвіка, якого звинувачують у вбивстві 77 людей у двох нападах у Норвегії минулого місяця, сказав, що його клієнт вважає себе "воїном, який бореться заради того, щоб не допустити занепаду Європи".

В ексклюзивному інтерв'ю Бі-Бі-Сі Ґейр Ліппестад сказав, що його клієнт вірить у те, що норвежці врешті-решт зрозуміють його мотиви.

Адвокат є одним із небагатьох людей, кому дозволяють розмовляти із Андерсом Брейвіком. За останній місяць вони зустрілись 15 разів.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Андерс Брейвік не продемонстрував жодних ознак каяття, - каже адвокат

Він каже, що Брейвік розуміє, що його вчинок є жахливим. Він знає, що норвежці дивляться на нього, як на диявола, але він вважає, що насправді є солдатом чи воїном.

"Він каже, що це необхідно було зробити. Він каже, що якщо я цього не зроблю, то Європа почне занепадати. Це було необхідністю", - переповідає слова Андерса Берінга Брейвіка його адвокат.

За словами адвоката, Брейвік вірить, що через 60 років люди зрозуміють, чому він здійснив ті вбивства і по-іншому трактуватимуть його вчинок.

У в'язниці Брейвік перебуває в повній ізоляції. Він читає книги та дивиться фільми, які йому відбирають працівники в'язниці.

У нього є доступ до комп'ютера без інтернету. Брейвік визнав свою вину у вбивстві 77 людей, втім, як каже його адвокат, не продемонстрував жодних ознак каяття.

Брейвіка звинувачують у здійсненні двох нападів в один день: спершу бомбового у центрі норвезької столиці, де загинули 8 осіб, а згодом на острові Утойя неподалік Осло, де внаслідок стрілянини загинули 69 людей, переважно підлітків.

Новини на цю ж тему