Велоіндустрія принесла Британії £3 млрд

Згідно із доповіддю Лондонської школи економіки, велосипеди і все, що з ними пов’язано, лише за рік принесли мільярдні доходи.

Копирайт изображения Getty
Image caption Велосипеди - мільярдний бізнес чи розвага?

У дослідженні бралися до уваги такі показники, як виробництво і торгівля велосипедами, а також велосипедним обладнанням та одягом. Упродовж минулого року на покупку велосипедів британці витратили 1,5 мільярдів фунтів, а відповідного спорядження - ще 850 мільйонів.

Автори дослідження дійшли висновку, що лише за рік - між 2009 та 2010 роками - у Британії було продано на 28% більше велосипедів. За цей же час понад мільйон британців "сіли на велосипед", збільшивши загальну кількість велосипедистів в країні до 13 мільйонів осіб.

У той таки час у велосипедному бізнесі нині працюють 23 тисячі працівників, які сплатили понад 600 мільйонів фунтів до бюджету у вигляді податків.

У доповіді Лондонської школи економіки також відзначається, що подальше зростання вартості пального, турбота про довкілля, розвиток велосипедної інфраструктури та Олімпійські ігри 2012 року є тими факторами, що і надалі сприятимуть розвитку велосипедного бізнесу.

Один із авторів дослідження, доктор Олександр Гроус каже, що науковці нарешті побачили кумулятивний ефект від, здавалося б, такого цілком приватного питання - їздити чи не їздити на велосипеді:

"Доброю новиною є те, що структурні, економічні, соціальні та медичні фактори зійшлися в одній точці і призвели до кардинальних змін у велосипедному питанні в Британії".

Крім того, автори дослідження підрахували, що збільшення лише на 20% кількості велосипедистів до 2015 року дозволить зекономити мільйони фунтів на виплаті лікарняних, адже якщо середній велосипедист хворіє 7,4 днів на рік, то ті, хто не користуються транспортом на двох колесах, хворіють 8,7 днів на рік.

У масштабах цілої британської економіки це означає, що роботодавці могли б зекономити до 128 мільйонів фунтів, беручи на роботу виключно велосипедистів. Якщо подібні пропорції збережуться у наступні 10 років, то загальна економія могла б скласти до 2 мільярдів фунтів.