Лівійські повстанці у центрі Тріполі

Колона лівійських повстанців дісталася центру Тріполі, пройшовши повз натовп людей, які їх вітали. Противники Муаммара Каддафі отримали доступ до центру столиці через день запеклих боїв навколо та в самому місті.

Копирайт изображения AP

Святкування у центрі Тріполі тривали всю ніч: люди шматували зелені прапори лівійського уряду та портрети полковника Каддафі.

Президент США Барак Обама сказав, що режим Каддафі досяг переломного моменту, Велика Британія закликала полковника піти, заявивши, що кінець його лідерству вже близько.

Як повідомляють, повстанці захопили сина полковника Каддафі – Саіфа аль-Іслама. Прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс-Морено Окампо сказав, що знає про арешт сина Каддафі, якого звинувачують у тортурах та вбивствах цивільних.

У деяких районах Тріполі тривають бої між повстанцями та проурядовими силами, хоча на центральній – Зеленій – площі святкують повстанці. Вони ж перейменували ту площу у площу Мучеників.

Сили Каддафі контролюють підступи до його сховища, а також район біля готелю, де перебувають іноземні журналісти. Припускають, що у Тріполі лишаються тисячі озброєних прихильників Каддафі.

В останні дні повстанці здійснили вдалий наступ на сході та заході за підтримки НАТО, яка забезпечує виконання резолюції ООН про зону, вільну від польотів.

Міністр інформації Лівії каже, що від ранку неділі внаслідок боїв загинули 1300 людей, 5 тисяч – зазнали поранень. За його словами, шпиталі не можуть дати ради всім, хто потребує медичної допомоги. Підтвердити цифри з незалежних джерел поки що неможливо.

Каддафі має піти

Повстанці заявляють, що припинять наступ, якщо Каддафі піде.

Державне телебачення транслювало кілька аудіо-повідомлень полковника Каддафі, але невідомо, чи він лишається у Тріполі. В одному з повідомлень він закликає лівійські племена йти у столицю, щоби боротися з повстанцями, і каже, що інакше – лівійський народ стане прислужниками "французьких окупантів".

У попередньому повідомленні Каддафі сказав, що не покине Тріполі і лишатиметься там до кінця.