Слідство "знає" замовника вбивства Політковської

Анна Політковська
Image caption Російську владу закликали розслідувати справу Політковської

Слідчі в Росії затримали колишнього начальника міліції за підозрою в організації 5 років тому вбивства відомої журналістки Анни Політковської.

Дмітрія Павлюченкова заарештували за підозрою у наймі вбивці.

Представник слідчого комітету Владімір Маркін сказав:

"Колишнього підполковника міліції Павлюченкова підозрюють в організації вбивства Анни Політковської. Його підозрюють у тому, що він отримав наприкінці липня 2006-го від невстановленої особи замовлення на організацію вбивства Анни Політковської і організував його".

У слідчому комітеті також сказали, що у них є інформація про можливого замовника вбивства журналістки, однак наразі розголошувати ці дані не будуть, вважаючи такий крок передчасним.

Журналістку та оглядача "Новой газети" застрелили 7 жовтня 2006 року у під'їзді її будинку. Анна Політковська була відомим критиком Кремля. Вона багато писала про конфлікт у Чечні.

Після її вбивства російську владу західні лідери та міжнародні організації закликали зробити все, щоб справу довести до кінця та покарати винних.

У червні звинувачення висунули Рустаму Махмудову, якого слідчі вважають безпосереднім виконавцем убивства.

Він є третім із братів Махмудових, які звинувачуються у причетності до вбивства журналістки.

Окрім Ібрагіма та Джабраїла Махмудових на лаві підсудних був колишній співробітник міліції Сергей Хаджикурбанов та підполковник ФСБ Павел Рягузов, якого звинувачували за епізодом справи, не пов'язаним із убивством Анни Політковської.

У лютому 2009 року їх усіх виправдав суд присяжних, але це рішення оскаржили, а згодом і скасували у Верховному суді, внаслідок чого справу поновили.