Суддя і далі відмовляє Тимошенко

Печерський суд Києва відхилив прохання Юлії Тимошенко про перерву на 3-4 дні для підготовки до допиту, а також про термінову зустріч із особистим лікарем.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Під Печерським судом лікаря Юлії Тимошенко вимагають її прихильники

Екс-прем’єр-міністр просила надати їй та захисникам кілька днів для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Вона заявила, що адвокатів, які мають усі матеріали справи, допустили до слідчого ізолятора тільки 19 серпня, а тому вона не мала змоги ґрунтовно готуватися до допиту.

Однак суддя у справі Родіон Кірєєв відмовився задовольнити відповідне клопотання, заявивши, що Юлії Тимошенко і захисникам вже надавав для цього час раніше.

Юлія Тимошенко також вкотре звернулася із клопотанням змінити їй запобіжний захід із арешту на підписку про невиїзд. Суддя пообіцяв розглянути це клопотання пізніше. Усі попередні подібні прохання судом були відхилені.

Стан здоров'я і конфіденційність

Захисники Юлії Тимошенко наполягають на терміновому огляді її особистим лікарем, оскільки її самопочуття, твердять вони, погіршується. Зокрема, вони кажуть про крововиливи на шкірі.

"Ситуація зі станом здоров’я Юлії Володимирівни погіршується. Я зараз її бачив, і навіть при зовнішньому огляді видно, що її стан погіршився, зокрема, збільшилася кількість крововиливів. Вона себе дуже погано почуває і не знаю, чи зможе взагалі сьогодні брати активну участь у процесі", - сказав журналістам адвокат Юрій Сухов.

У той же час, представники медичної комісії, які мали оглянути Юлію Тимошенко ще минулого четверга, заявляли, що зовнішніх ознак погіршення самопочуття Юлії Тимошенко вони не бачать.

Адвокат каже, що Юлія Тимошенко не хоче, аби конфіденційна інформація про її здоров’я стала відома працівникам міністерства, оскільки вона може бути використана з будь-якою метою.

Захист і далі наполягає на тому, аби Тимошенко оглянув і взяв кров на обстеження особистий лікар, який 10 років наглядає за нею.

На цей час версії про те, що могло стати причиною погіршення здоров’я Юлії Тимошенко, висловлюються лише представниками БЮТ. Зокрема, вони припускають, що камера у слідчому ізоляторі пофарбована сумішшю, що містить отруту для щурів.

Права Тимошенко захищають спікер і омбудсмен

Як передають інформагентства, на судовому засіданні постійно присутні депутати парламенту від опозиційних партій, а також представники дипломатичних представництв.

Голова парламенту Володимир Литвин у неділю, 21 серпня, заявив, що Юлія Тимошенко має право на обстеження лікарем, якому довіряє.

"Звісно, кожна людина повинна мати право на медичний захист, медичний огляд і медичне забезпечення відповідно до тих норм і правил, які діють в Україні", - заявив Володимир Литвин.

На цьому наполягає і уповноважена з прав людини Ніна Карпачова, яка минулої суботи побувала у камері Київського слідчого ізолятора, де утримується Тимошенко.

"Юлія Тимошенко наполягала на тому, щоб її обстежили особистий лікар і медсестра незалежно від того, де це буде відбуватися - в залі суду чи слідчому ізоляторі. За її словами, їй потрібен негайний аналіз крові, який дасть можливість встановити причину погіршення здоров'я, адже у разі обстеження провладними лікарями виникає ризик оприлюднення діагнозу", - повідомила прес-служба омбудсмена.

Крім того, під час зустрічі екс-прем'єр заявила, що не збирається використовувати результати медичного обстеження як аргумент для зміни запобіжного заходу, а застосує виключно для своєчасного і кваліфікованого лікування, повідомила Ніна Карпачова.

Уповноважена з прав людини вважає, що, відповідно до закону "Про захист персональних даних", Тимошенко має право на нерозголошення інформації про стан свого здоров'я.

Ніна Карпачова надіслала листа судді Родіону Кірєєву з проханням надати дозвіл на медичне обстеження екс-прем'єра її особистим лікарем. Якщо це прохання не буде задоволене, омбудсмен пропонує включити особистого лікаря Тимошенко на паритетних засадах до складу комісії міністерства охорони здоров'я України.

Новини на цю ж тему