Останнє поновлення: Вівторок, 23 серпень, 2011 p., 16:13 GMT 19:13 за Києвом

Ілюмжинов: Каддафі у Тріполі, і каже, що переможе

Президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов, який твердить, що підтримує "постійний зв’язок" із Муаммаром Каддафі, заявив Бі-Бі-Сі, що говорив телефоном із самим полковником та його сином Мухаммедом.

gaddafi_chess

Час від часу керівник ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов гарє у шахи із Мауммаром Каддафі

За словами керівника Міжнародної шахової федерації Ілюмжинова, який востаннє зустрічався із лівійським лідером у червні цього року, голос Каддафі лунав досить бадьоро, він говорив арабською, а на англійську його перекладав старший син Музаммед.

У цій телефонній розмові полковник Каддафі також запевнив, що і надалі перебуває у Тріполі, не збирається залишати Лівію і впевнений у своїй перемозі. Він також закликав не вірити "брехливим повідомленням західних телекомпаній".

Ця розмова відбулася на тлі повідомлень про те, що лівійським повстанцям, начебто, вдалося пробитися на територію "бункера" Каддафі.

У кількох районах лівійської столиці тривають запеклі бої. Групу повстанців, яка прямувала до центру міста із заходу, рішуче зупинили проурядові сили. Противники Каддафі були змушені відступати. І хоча опозиція, як повідомляють, контролює більшу частину міста, битва за столицю - у розпалі.

Після кількаденного наступу повстанцям вдалося дістатися центру Тріполі, але там вони зустріли рішучий опір прихильників Каддафі.

Точне число озброєних прихильників лівійського лідера, які залишилися у столиці, не відоме. Про те, що ситуація у Тріполі небезпечна, говорить і речник повстанців. Він нагадав, що в околицях столиці розміщені бригади проурядових сил, і вони можуть "дістатися центру міста за півгодини".

Саіф аль-Іслам Каддафі, син лівійського лідера, про арешт якого напередодні заявляли повстанці, з’явився у Тріполі. За його словами, уряд "переламав хребта" противникам Муаммара Каддафі.

Він також сказав Бі-Бі-Сі, що, діставшись у Тріполі, повстанці потрапили у пастку. "Їм зараз непереливки, і ми перемагаємо", - заявив він.

Їм зараз непереливки, і ми перемагаємо

Саіф аль-Іслам Каддафі

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі, Саіф аль-Іслам виглядав сповненим упевненості та енергії, його бачили в урядовій машині біля готелю, який утримують проурядові сили.

39-річного Саіфа аль-Іслама вважають наступником полковника Каддафі. Він заявляє, що його не турбує ордер на арешт, виданий Міжнародним судом в Гаазі за звинуваченнями у злочинах проти людства.

На питання, чи полковник Каддафі перебуває у безпеці і чи він у Тріполі, той відповів: "Так, звичайно".

Попри це, достеменно не відомо, де саме перебуває лівійський лідер зараз. Ще напередодні джерела у дипломатичних колах повідомили ЗМІ, що Каддафі може все ще лишатися у столичній резиденції.

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Члени Національної перехідної ради, керівного органу повстанців, кажуть, що готові у середу вирушати з Бенгазі до Тріполі, щоби розпочинати формувати уряд. Кореспондент Бі-Бі-Сі у Бенгазі каже, що повстанці сподіваються, що до того часу аеропорт у столиці вже буде достатньо безпечним.

Мапа

Комплекс Каддафі і інші ключові об'єкти в Тріполі

Захід закликав Каддафі піти

Напередодні західні лідери майже одностайно привітали здобутки повстанців і закликали полковника Каддафі піти.

Президент США Барак Обама сказав, що режим Каддафі досяг переломного моменту, Велика Британія закликала полковника піти, заявивши, що кінець його лідерству вже близько.

Девід Камерон, глава британського уряду, перервав свою відпустку, щоб взяти участь у засіданні Ради національної безпеки, присвяченому ситуації в Лівії.

В останні дні повстанці здійснили вдалий наступ на сході та заході за підтримки НАТО, яка забезпечує виконання резолюції ООН про зону, вільну від польотів. Припускають, що у Тріполі лишаються тисячі озброєних прихильників Каддафі.

Міністр інформації Лівії каже, що від ранку неділі внаслідок боїв загинули 1300 людей, 5 тисяч – зазнали поранень. За його словами, шпиталі не можуть дати ради всім, хто потребує медичної допомоги. Підтвердити цифри з незалежних джерел поки що неможливо.

Повстанці заявляють, що припинять наступ, якщо Каддафі піде.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS