Золото рекордно дорожчає через страхи за долар

Ціна на золото б’є рекорди на тлі страхів щодо ситуації в глобальній економіці.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Аналітики прогнозують, що золото й далі дорожчатиме

Ціна однієї тройської унції золота вперше перевищила позначку у 1900 доларів США. В Азії вона становила 1913,5 долари.

Попит на золото стимулює боргова криза в Європі та економічне сповільнення у США, адже саме той дорогоцінний метал вважають безпечною інвестицією у часи непевності.

Аналітики, з огляду на ситуацію у США та дії американського уряду, прогнозують, що золото дорожчатиме далі.

"Інвестори щасливі, що мають золото – як тиху гавань у ці непевні часи. І вони й надалі сприйматимуть його так, аж поки не побачать позитивні та стабільні тенденції", - сказав Даррен Хізкоут з компанії "Investec Australia".

Інвестори бояться друкарського станка?

Попит на золото зростає через чутки про те, що Федеральний резерв США може оголосити нові заходи, спрямовані на стимулювання американської економіки.

Цього тижня керівники центральних банків з усього світу зберуться на щорічний саміт. Припускають, що голова Федерального резерву США Бен Бернанке оголосить про нові заходи саме на тому саміті.

Колін Вайтхед з "Fat Prophets" пояснює, що нові стимулювальні заходи можуть означати, що США надрукують більше грошей, що в підсумку послабить американську валюту.

"Прихований прискорювач зростання ціни на золота – це знецінення вартості долара США. Чим більше грошей вони друкують, тим дорожчим стає золото", - сказав він.

Непевності додає і ситуація в Лівії. У вівторок зранку ціна на нафту зросла після зниження у понеділок. Тоді оглядачі заявляли про психологічну реакцію на успішний наступ повстанців у Лівії. Детальніше тут.

За словами аналітика Джона Вотрейна, у понеділок було забагато ейфорії, але слід враховувати, що ситуація в Лівії далека від стабільності, і надійні поставки нафти з тієї країни відновляться нескоро.

Новини на цю ж тему