Останнє поновлення: Вівторок, 23 серпень, 2011 p., 06:08 GMT 09:08 за Києвом

Син Каддафі: повстанцям переломили хребта

Саіф аль-Іслам Каддафі, син лівійського лідера, про арешт якого напередодні заявляли повстанці, з’явився у Тріполі. За його словами, уряд "переламав хребта" противникам Муаммара Каддафі.

Хоча влада і твердить про свою перемогу, прихильники повстанців твердять про кінець "ери Каддафі"

Він також сказав Бі-Бі-Сі, що, діставшись у Тріполі, повстанці потрапили у пастку.

"Їм зараз непереливки, і ми перемагаємо", - заявив він.

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі, Саіф аль-Іслам виглядав сповненим упевненості та енергії, його бачили в урядовій машині біля готелю, який утримують проурядові сили.

Після кількаденного наступу повстанцям вдалося дістатися центру Тріполі, але там вони зустріли рішучий опір прихильників Каддафі. Обидві сторони нині твердять, що контролюють більшу частину міста.

Їм зараз непереливки, і ми перемагаємо

Саіф аль-Іслам Каддафі

39-річного Саіфа аль-Іслама вважають наступником полковника Каддафі. Він заявляє, що його не турбує ордер на арешт, виданий Міжнародним судом в Гаазі за звинуваченнями у злочинах проти людства.

На питання, чи полковник Каддафі перебуває у безпеці і чи він у Тріполі, той відповів: "Так, звичайно".

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Попри це достеменно невідомо, де саме перебуває лівійський лідер зараз. Ще напередодні джерела у дипломатичних колах повідомили ЗМІ, що Каддафі може все ще лишатися у столичній резиденції.

Члени Національної перехідної ради, керівного органу повстанців, кажуть, що готові у середу вирушати з Бенгазі до Тріполі, щоби розпочинати роботу над формування уряду. Кореспондент Бі-Бі-Сі у Бенгазі каже, що повстанці сподіваються, що до того часу аеропорт у столиці вже буде достатньо безпечним.

Мапа

Комплекс Каддафі і інші ключові об'єкти в Тріполі

Захід закликав Каддафі піти

Напередодні західні лідери майже одностайно привітали здобутки повстанців і закликали полковника Каддафі піти.

Президент США Барак Обама сказав, що режим Каддафі досяг переломного моменту, Велика Британія закликала полковника піти, заявивши, що кінець його лідерству вже близько.

Девід Камерон, глава британського уряду, перервав свою відпустку, щоби взяти участь у засіданні Ради національної безпеки, присвяченому ситуації в Лівії.

В останні дні повстанці здійснили вдалий наступ на сході та заході за підтримки НАТО, яка забезпечує виконання резолюції ООН про зону, вільну від польотів. Припускають, що у Тріполі лишаються тисячі озброєних прихильників Каддафі.

Міністр інформації Лівії каже, що від ранку неділі внаслідок боїв загинули 1300 людей, 5 тисяч – зазнали поранень. За його словами, шпиталі не можуть дати ради всім, хто потребує медичної допомоги. Підтвердити цифри з незалежних джерел поки що неможливо.

Повстанці заявляють, що припинять наступ, якщо Каддафі піде.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS