Опозиції заборонили акції в центрі Києва, а також інших містах України

Київський окружний адміністративний суд виніс рішення заборонити опозиційним партіям проводити акції на центральних вулицях міста у День Незалежності - 24 серпня.

Image caption Чи змусить рішення суду опозицію прибрати намети з Хрещатика?

Як заявив депутат від Блоку Юлії Тимошенко Сергій Одарченко, згідно із рішенням суду, збиратися можна тільки біля пам'ятника Тарасові Шевченку, що навпроти центрального корпусу Київського Національного університету.

Рішення щодо заборони, за його словами, стосується Європейської площі, вулиці Грушевського, площі Слави, Бессарабської, Софіївської, Михайліської площ, вулиці Банкової і Майдану Незалежності.

Сергій Одарченко також наголосив, що у рішенні перелічені партії, яким заборонено проводити акції, і в тому переліку немає провладних політичних об'єднань.

"Тобто виходить, що День Незалежності можуть святкувати лише люди, які підтримують Віктора Януковича", - заявив депутат.

Раніше наміри опозиції проводити у День Незалежності акції протесту засудила Партія регіонів.

Автори заяви наголосили, що у цей день необхідно демонструвати "національну єдність і підтверджувати здобутки незалежності".

"Тому вважаємо неприпустимим спроби окремих політичних сил перетворити це загальнонаціональне свято на арену для чергового політичного шоу, використати одвічні історичні цінності як привід для сумнівних акцій, провокаційних заяв та необґрунтованих обвинувачень", - вказується у заяві Партії регіонів.

В Київській міській держадміністрації заявляли, що отримали кілька десятків повідомлень про проведення в День Незалежності мітингів та інших масових заходів від різних політичних сил і громадських організацій.

"Якщо ми їх вiзьмемо до уваги та реалiзуємо, то у нас державне свято в центрi мiста провести буде неможливо - нам треба буде на Троєщину їхати або якийсь iнший район", - заявляв голова КМДА Олександр Попов. Тож київська влада звернулася до суду з метою заборони деякі акцій.

Опозиційні партії планували організувати хресний хід вулицями Києва. Столична влада має намір протягом 24 серпня влаштовувати концерти народних та молодіжних колективів і військових оркестріву центрі Києва. Увечері на головній сцені відбудеться гала-концерт та фейерверк.

В регіонах - теж зась

У той же час, у кількох обласних центрах суди ще раніше заборонили проведення акцій протесту опозиції.

У Харкові організація, що називає себе "Комітет опору диктатурі", звернулася до міськради із попередженням про намір провести мітинг з нагоди Дня Незалежності. Проте міська рада заборонила цю акцію.

В інтерв'ю BBC.ua заступник голови Харківської обласної організації "Батьківщини" Валерій Дудко сказав, що акція, яку опозиція мала намір провести біля пам'ятника Шевченку ввечері 23 серпня, не передбачала перекриття вулиць чи інших незручностей для харків'ян.

"Ми склали акт і написали звернення до прокуратури від імені восьми партій і десяти громадських організацій, оскільки вважаємо, що посадові особи мерії не виконують своїх обов'язків. Тобто, ідеться про бездіяльність влади. І це - демонстрація їхньої слабкості перед опозицією", - сказав Валерій Дудко.

В Одесі проводити акції 24 серпня заборонив окружний суд. Як повідомив журналістам один із керівників Одеської міської організації партії "Батьківщина" Володимир Усов, суд аргументував своє рішення необхідністю не допустити конфліктних ситуацій.

До міської ради із заявами про намір провести мітинги зверталися місцеві осередки партій "Батьківщини", об’єднання "Свобода", Комуністичної партії, Народного руху та інших.

У Рівному окружний адміністративний суд зобов’язав протестувальників демонтувати намети на центральній площі міста.

До суду звертався міський голова Володимир Хомко. Вимагаючи згорнути наметове містечко, мер твердив про загрозу провокацій під час святкувань за участю мешканців рівного, серед яких буде багато дітей.

Заборона діятиме із 23 по 29 серпня. Як кажуть місцеві кореспонденти, 29 серпня на Рівненщині чекають президента Віктора Януковича.

Наметове містечко в Рівному встановили політичні сили, які у такий спосіб протестують проти арешту Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, а також активістів правих організацій, яких переслідують правоохоронні органи за руйнування погруддя Сталіна у Запоріжжі та за звинуваченнями в організації теракту у Західній Україні.