Опозиції не дають вивести людей на вулиці 24 серпня

Партія регіонів засудила наміри опозиції проводити у День Незалежності 24 серпня акції протесту. У той же час, суди заборонили проведення масових акцій у низці українських міст.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Опозиція не має наміру прибирати намети на Хрещатику. В інших містах суди забороняють протестні мітинги

Автори заяви Партії регіонів наголошують, що у цей день необхідно демонструвати "національну єдність і підтверджувати здобутки незалежності".

"Тому вважаємо неприпустимим спроби окремих політичних сил перетворити це загальнонаціональне свято на арену для чергового політичного шоу, використати одвічні історичні цінності як привід для сумнівних акцій, провокаційних заяв та необґрунтованих обвинувачень", - вказується у заяві Партії регіонів.

У той же час, у кількох обласних центрах суди вже заборонили проведення акцій протесту опозиції.

У Харкові організація, що називає себе "Комітет опору диктатурі", звернулася до міськради із попередженням про намір провести мітинг з нагоди Дня Незалежності. Проте міська рада заборонила цю акцію.

В інтерв'ю BBC.ua заступник голови Харківської обласної організації "Батьківщини" Валерій Дудко сказав, що акція, яку опозиція мала намір провести біля пам'ятника Шевченку ввечері 23 серпня, не передбачала перекриття вулиць чи інших незручностей для харків'ян.

"Ми склали акт і написали звернення до прокуратури від імені восьми партій і десяти громадських організацій, оскільки вважаємо, що посадові особи мерії не виконують своїх обов'язків. Тобто, ідеться про бездіяльність влади. І це - демонстрація їхньої слабкості перед опозицією", - сказав Валерій Дудко.

В Одесі проводити акції 24 серпня заборонив окружний суд. Як повідомив журналістам один із керівників Одеської міської організації партії "Батьківщина" Володимир Усов, суд аргументував своє рішення необхідністю не допустити конфліктних ситуацій.

До міської ради із заявами про намір провести мітинги зверталися місцеві осередки партій "Батьківщини", об’єднання "Свобода", Комуністичної партії, Народного руху та інших. У Рівному окружний адміністративний суд зобов’язав протестувальників демонтувати намети на центральній площі міста.

До суду звертався міський голова Володимир Хомко. Вимагаючи згорнути наметове містечко, мер твердив про загрозу провокацій під час святкувань за участю мешканців рівного, серед яких буде багато дітей.

Заборона діятиме із 23 по 29 серпня. Як кажуть місцеві кореспонденти, 29 серпня на Рівненщині чекають президента Віктора Януковича.

Наметове містечко в Рівному встановили політичні сили, які у такий спосіб протестують проти арешту Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, а також активістів правих організацій, яких переслідують правоохоронні органи за руйнування погруддя Сталіна у Запоріжжі та за звинуваченнями в організації теракту у Західній Україні.

У той же час, попри попередні заяви очільників Києва, столична держадмiнiстрацiя поки що не зверталася до суду із проханням заборонити проведення масових акцiй у центральнiй частинi столицi в День Незалежностi України, 24 серпня.

Ранiше голова Київдержадміністрації Олександр Попов повiдомив, що мерiя одержала 23 заявки вiд рiзних громадських i полiтичних органiзацiй на проведення масових акцiй у День Незалежностi.

"Якщо ми їх вiзьмемо до уваги та реалiзуємо, то у нас державне свято в центрi мiста провести буде неможливо - нам треба буде на Троєщину їхати або якийсь iнший район", - заявляв Олександр Попов.

"Комiтет опору диктатурi", створений пiсля арешту екс-прем'єра Юлiї Тимошенко, закликав українцiв у день 20-рiччя незалежностi України зiбратися бiля пам'ятника Тарасу Шевченку, а потiм пройти маршем Хрещатиком.

У той же час столична влада планує у центрі столиці протягом 24 серпня влаштовувати концерти народних та молодіжних колективів, військових оркестрів. Увечері на головній сцені відбудеться гала-концерт та фейерверк.