СБУ відпустила підозрюваних у ''підготовці теракту''

СБУ: слідство над підозрюваними у підготовці теаркту триває Копирайт изображения UNIAN

У вівторок вранці Служба безпеки звільнила затриманих напередодні у Василькові на Київщині чотирьох активістів організації "Патріоти України". В ізоляторі, за повідомленням голови Київського осередку "Патріотів" Євгена Комісара, ніч провів також представник васильківської міської влади Віталій Зателепа, який приїхав у понеділок СБУ ввечері захищати членів організації.

Її активісти звинувачуються у підготовці до здійснення вибуху у Києві під час святкування Дня незалежності.

Речниця СБУ Марина Остапенко в інтерв'ю BBC.ua сказала про недоцільність утримання за гратами підозрюваних, водночас нагадавши, що слідство триває.

"А чого їх тримати? Їх опитали. Вони дали свідчення. Слідство триває. У вівторок буде порушена кримінальна справа. Є ситуації, коли варто тримати за гратами, а можна і потім заарештувати. Щодо підписки про невиїзд, то ця процедура здійснюється, якщо буде таке рішення, лише після порушення кримінальної справи",- каже речниця СБУ.

Пані Остапенко також наполягає, що ніякої політики у цій справі немає, а є лише бажання Служби безпеки відвернути вибухи і жертви серед людей.

"Патріоти України": СБУ нічого не докаже у суді

Члени організації "Патріоти України" категорично заперечують свою причетність до підготовки теракту.

А те, що відпустили її членів з ізолятора пояснюють тим, що СБУ начебто зрозуміла безпідставність звинувачень.

Голова Київського осередку організації Євген Комісар в інтерв'ю BBC.ua висловив припущення, що представникам правоохоронних органів стало зрозуміло - провокація не пройде.

"Правоохоронці хотіли змусити затриманих дати свідчення проти себе і організації, а потім засудити їх. Але вони не піддалися на провокацію. В СБУ зрозуміли, що це нічим добрим для Служби не закінчиться, оскільки в суді вона нічого не зможе довести, адже звинувачення абсурдні",- переконаний Євген Комісар.

На його думку, якщо б члени організації дійсно були причетні до підготовки теракту, то їх ніколи б не відпустили. Він також каже, що простежується спроба влади не просто розправитися з націоналістичною опозицією, а й посіяти серед українців страх, що є ніби-то терористичні угрупування і що влада бореться з ними.

Євген Комісар стверджує, що вже були спроби правоохоронних органів перешкоджати діяльності організації, зокрема, під час проведення мирних зібрань, походів, демонстрацій.

Вибухівку підкинули правоохоронці?

Ще раніше СБУ заявила про віднайдення під час обшуку в одному з приміщень організації у Василькові саморобної вибухівки, наповненої уразливими елементами різного розміру – гвізками, гайками.

В організації "Патріоти України" стверджують, що цю вибухівку їм підкинули правоохоронні органи, аби спровокувати переслідування членів об'єднання.

Речниця СБУ Марина Остапенко заперечує це і стверджує, що іншої відповіді не можна було й очікувати.

Зі свого боку Євген Комісар сказав BBC.ua, що теракти проти людей не є ідеологією організації.

"Це не в'яжеться з нашими постулатами. Це може бути притаманне для наших опонентів – ультра-лівих, анархістів, анархістів-синдикалістів, але тільки не для нас",- твердить Євген Комісар.

З початку року проблеми з правоохоронцями мала також низка інших правих організацій – "Тризуб", "Свобода", Конгрес українських націоналістів, яким інкримінували руйнування пам'ятника Сталіну, підпал офісу Партії регіонів та інші дії.

Влада неодноразово відкидала політичні мотиви переслідування представників правих організацій, кажучи про кримінальні і економічні злочини.