Яценюк ініціює закон про імпічмент президенту

Лідер партії "Фронт змін", колишній голова Верховної Ради Арсеній Яценюк пропонує парламенту розглянути законопроект "Про порядок імпічменту президента України". Експерти кажуть, що ідеться передусім про PR-хід.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Політологи кажуть про PR-хід Арсенія Яценюка, заяви якого останнім часом значно радикалізувалися

Арсеній Яценюк каже, що такий закон потрібен країні, оскільки досі народ не має механізму контролю над президентом, а процедура імпічменту у законодавстві за 20 років так і не була чітко виписана.

"Закон про порядок імпічменту – це шлях до того, як змусити кожного президента робити те, що він обіцяв перед виборами, і думати не про себе і своє оточення, а про Україну та її майбутнє", - цитує лідера "Фронту змін" його прес-служба.

Законопроект передбачає, що ініціювати початок процедури імпічменту президента зможе 1/5 конституційного складу парламенту, тобто, усього 90 депутатів, а подальша процедура потребуватиме 226 голосів, як це й передбачено чинною Конституцією.

Лідер "Фронту змін" нагадує, що Конституція передбачає, що "державна зрада", яка може стати причиною імпічменту, передбачає умисно вчинену шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України.

Арсеній Яценюк, не вказуючи прямо на Віктора Януковича, нагадує про рішення вищого керівництва держави, які, на його думку, підпадають під визначення державної зради.

Лідер "Фронту змін" згадує про неконституційне, на його думку, продовження перебування на території Криму Чорноморського Флоту Росії, "неконституційне" формування коаліції у Верховній Раді у 2010 році, а також кримінальні переслідування лідерів опозиції та інакомислячих.

У той же час, експерти кажуть, що ініціатива Арсенія Яценюка виглядає як політична технологія. Керівник центру "Берта Комунікейшн" Тарас Березовець в інтерв'ю BBC.ua сказав, що останнім часом лідер "Фронту змін" суттєво радикалізує свої заяви.

"Він прекрасний молодий політик і сам має розуміти, що ідея імпічменту не може бути реалізована. А якщо не може бути реалізована, то це означає, що ідеться виключно про політичні технології. Арсеній Яценюк намагається зараз, очевидно, очолити хвилю невдоволення з тим, щоб із політика номер три за рейтингом стати політиком номер два після Януковича", - вважає Тарас Березовець.