Медвєдєв: ніяких формул Митного союзу для України

Президент Росії Дмітрій Медвєдєв, відповідаючи на питання журналістів після зустрічі з північнокрейським лідером Кім Чен Іром, сказав, що Москва підтримує приєднання Києва до Митного союзу, але – у повному обсязі.

Копирайт изображения Getty
Image caption Росія відкидає пропозицію України про "особливий" формат вступу до Митного союзу

"Ми не можемо погодитися на підключення України за якимись там формулами: "три плюс два", "ми 20 документів підпишемо, а 30 не будемо". Ні", - сказав російський лідер.

При цьому Медвєдєв наголосив, що Росія зацікавлена у приєднанні України до об’єднання.

"Або нехай вступають цілковито, повністю підписують все по етапах і стають повноправними членами Митного союзу та отримують від цього всі переваги і несуть всі обов’язки, або тоді це вже зовсім інший шлях", - сказав Медвєдєв.

Коментуючи газове питання, зокрема, наміри Києва переглянути укладені у 2009 році контракти, Медвєдєв зазначив, що "діє угода, яка має виконуватися". При цьому він не виключив, що Росія може піти на переговори: "Якщо говорити про майбутнє, то ми готові розглядати різні варіанти".

Водночас, Медвєдєв сказав, що пропозиції має подавати саме Україна.

"Я вам скажу прямо: хай Україна нас зацікавлює, щоб нам було цікаво думати про таку співпрацю на майбутнє", - сказав президент Росії.

Договір про створення Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану був укладений восени 2007 року, нині триває його поетапна реалізація. Так, з першого липня країни-члени скасували внутрішній митний, транспортний, санітарний, ветеринарний та інші контролі. Подробиці тут.

До участі у Митному союзі не раз запрошували Україну, яка вже є членом Світової організації торгівлі, а також має намір укласти угоду про зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Оскільки одночасно повноцінно брати участь у цих об’єднаннях неможливо, Київ запропонував нову формулу співпраці: у форматі "3+1".

Про неможливість одночасно участі у Митному союзі та в зоні вільної торгівлі з ЄС не раз заявляли в Брюсселі. Детальніше тут.

Водночас деякі оглядачі пов'язують непоступливість Росії в газовому питанні з вступом України до Митного союзу.

Новини на цю ж тему