МВФ не їде в Україну через газ і пенсії

Міжнародний валютний фонд відклав запланований на серпень візит до України, щоби дати країні більше часу для здійснення реформ, включно з вирішенням чутливого питання про підвищення ціни на газ.

Копирайт изображения Getty

Києву дали час до кінця жовтня, саме тоді планують, що до України таки приїде місія МВФ. Від того, наскільки успішно Україна виконає до того часу свої зобов’язання перед Фондом, залежить надання третього траншу кредиту, загальна сума якого становить 15 мільярдів доларів.

Спеціальний радник МВФ Девід Ліптон сказав у четвер, що на зустрічах з фінансовим керівництвом України та з представниками Національного банку він закликав до здійснення "сильної політики та реформ", які необхідні, щоб Київ і далі отримував гроші в рамках програми "стенд-бай". Ту програму запустили минулого літа, в її рамках Україна вже отримала 3,4 мільярди доларів.

"Представники влади запевнили мене у своїй відданості цілям програми та реалізації заходів, які були відкладені", - сказав Девід Ліптон.

Від початку планували, що місія МВФ приїде до України 29 серпня, але за словами Ліптона, це відбудеться наприкінці жовтня.

МВФ вже призупиняв співпрацю з Україною в рамках чинної програми кредитування через зволікання уряду зі збільшенням ціни на газ та запровадженням непопулярної пенсійної реформи.

Агенція Reuters із посиланням на дипломатів пише, що президент Віктор Янукович все ще не наважується зробити ці два кроки через падіння рейтингу всередині країни, парламентські вибори, які заплановані на наступний жовтень, а також через напружені відносини з опозицією.

Так, наприклад, парламент, де партія президента має більшість, вже схвалив пенсійну реформу, але до підписання закону справа так поки що і не дійшла.

Reuters цитує аналітика з компанії "Renaissance Capital", Івана Чакарова, який зазначає, що нині Україна більш, ніж коли-небудь, потребує грошей МВФ.

Хоча в липні, коли загострилася боргова ситуація в ЄС, а в США передрікали технічний дефолт, прем’єр-міністр Микола Азаров наголосив, що Україні треба максимально відмовитися від зовнішніх кредитів.

"Треба максимально обмежити чи взагалі відмовитися від зовнішніх запозичень", - сказав Микола Азаров. Утім експерти скептично поставилися до таких заяв глави уряду, заявивши, що Україна не має для цього достатньо ресурсів. Детальніше тут.

Новини на цю ж тему