Cин 72-річного Пасічника: у нього не працює та рука, якою він "бив" міліцію

Копирайт изображения ipressua

Денис Пасічник, син найстаршого із затриманих активістів Євромайдану, в інтерв'ю ВВС Україна заявив, що його батько не активіст, і випадково потрапив до місця сутичок із правоохоронцями 22 січня на вулиці Грушевського, а також що він фізично не може робити ті дії, за які його затримали і судили в Оболонському суді Києва.

72-річний Микола Пасічник є найстаршим затриманим серед тих, чиї справи в ніч проти суботи розглядав Оболонський суд Києва. Суд присудив його до двох місяців під вартою до часу, як звинувачення проти нього будуть розглянуті по суті. Під кінець судового засідання Миколі Пасічнику стало зле, і його забрали до швидкої.

ВВС Україна: Звинувачення, що висувають проти Вашого батька, є дуже серйозними. Як такі дії могла вчинити 72-річна людина?

Денис Пасічник: Так, це і екстремістські дії із нанесенням шкоди працівникам міліції та "Беркуту", кидання вибухових пристроїв. Тобто такі дії, що вимагають фізичних зусиль. А в нього проблеми зі здоров’ям. І так рука, якою він мав би кидати і бити, вона взагалі не працює у нього. Ми намагалися звернути на це увагу суду. Але людину просто засудили без доказів, і їй загрожує 15 років ув’язнення.

ВВС Україна: А як Ваш батько опинився там, де його затримали, що він там робив?

Денис Пасічник: Він приїхав до Києва 22 січня, на День соборності України. Мала була бути урочиста хода. Він приїхав на один день: відвідати цю подію і побачитися зі мною. І далі хотів їхати назад додому, у Вінницьку область. Вийшло так, що коли він прийшов в центр, почали відбуватися сутички. Він підійшов до вулиці Грушевського подивитися, що там коїться. Але саме в той момент ці сутички посунулися ближче до Хрещатика, і він просто не встиг відбігти від "Беркуту". Вони почали його бити. Побитого, його доставили у відділення міліції, звинувативши у протиправних діях проти працівників "Беркуту".

ВВС Україна: Зараз він перебуває під вартою у лікарні, але у будь-який момент, згідно із рішенням Оболонського суду, його можуть доправити до СІЗО – правильно?

Денис Пасічник: Так, як тільки стан його здоров’я покращиться, його переведуть до СІЗО. У нього був струс мозку. Крім того, у нього наскрізь розбита губа, і там вже почалося загноювання.