Брейвік звинуватив у вбивствах Робітничу партію

Останнє поновлення: Середа, 25 квітня, 2012 p., 13:54 GMT 16:54 за Києвом
Андерс Брейвік

Брейвік розкритикував перший висновок лікарів, за яким він начебто страждає від параноїдальної шизофренії

Андерс Брейвік, якого звинувачують у вбивстві 77 людей, заявив, що якщо хтось і має вибачитись за вбивства, то це Робітнича партія.

"Замість цього вони продовжують у тому ж дусі, тому, на жаль, причин для боротьби сьогодні навіть більше, ніж 22 липня", - сказав він.

Андерс Брейвік Клацнути зізнався у тому, що 22 липня 2011 року підклав вибухівку в автомобіль неподалік від урядової будівлі у Осло, у результаті чого загинули восьмеро людей, а потім розстріляв 69 молодих активістів Робітничої партії Норвегії на острові Утойя.

Проте кримінальну відповідальність він заперечує, стверджуючи, що таким чином захищав Норвегію від мультикультуралізму.

Виправдати або стратити

Брейвік розкритикував перший висновок лікарів, за яким він начебто страждає від параноїдальної шизофренії та має бути визнаний неосудним. За його словами, правдивим є другий висновок, у якому його визнали психічно здоровим.

За словами Брейвіка, лікарі, які складали перший звіт, не змогли зрозуміти, що йому довелось побороти свої емоції, аби підготувати атаки.

"У тому звіті зображений не я. Усе, що я представив, було абсолютно логічним. Я не бачу жодної можливості, щоб мене визнали неосудним", - заявив він.

"Я не бачу жодної можливості, щоб мене визнали неосудним"

Андерс Брейвік, підозрюваний у вбивстві 77 людей в Норвегії

Він додав, що ті, хто підготували перший звіт, не мали досвіду роботи з політичними екстремістами, а враховуючи, що вони розмовляли з ним одразу після інциденту, то перебували в шоковому стані.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі, питання осудності є ключовим для Брейвіка, який хоче довести, що керувався виключно логікою та політичною ідеологією.

За його словами, направлення до психіатричної лікарні є набагато гіршим за смерть і він зробить "усе можливе", щоб уникнути лікарні. Брейвік вимагає, щоб його або виправдали, або стратили.

Як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі, більшість людей у Норвегії, які стежать за судовим процесом, очікують, що Брейвіка визнають осудним, враховуючи його поведінку в суді.

Якщо суд визнає його психічно здоровим, йому загрожує 21 рік ув'язнення, проте термін може бути подовжено, якщо доведуть, що він досі небезпечний для суспільства.

Свідки у справі

Суд продовжує слухати Клацнути свідчення поранених унаслідок вибуху в Осло.

Ейвінд Даль Торесен розповів, що коли побачив спалахи краєм правого ока, встиг прикрити обличчя руками перед тим, як його відкинуло назад. Незважаючи на те, що його оглушило, він намагався допомогти іншому пораненому чоловікові, але потім побачив, що сам стікає кров'ю та почав кликати на допомогу.

Прокурори також зачитали свідчення чоловіка, який через вибух втратив кінцівки.

Протягом наступних восьми з половиною тижнів на суді будуть заслухані ще декілька свідків вибухів, а також зачитають 69 звітів коронера – по одному про кожного з загиблих членів Робітничої партії.

Протягом слухань у вівторок та середу деякі родичі свідків не стримали сліз, проте Брейвік так і не проявив емоцій.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS