Хатія Деканоїдзе йде у відставку

Деканоїдзе Копирайт изображения Arsen Avakov

Голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе на брифінгу в понеділок оголосила про свою відставку.

"У рамках моїх повноважень я зробила все, що в моїх силах... Я створила фундамент для розвитку Нацполіції... Але, на жаль, моїх повноважень було недостатньо для різких змін. Моя функція виконана і я заявляю про свою відставку... Ми заклали основу, і я сподіваюсь, що на цьому зміни не закінчаться", - сказала пані Деканоїдзе.

Виконувати обов'язки голови Нацполіції буде керівник кримінальної поліції Вадим Троян, написав у Facebook керівник МВС Арсен Аваков.

Він заявив, що поважає рішення Хатії почати новий етап життя і побажав їй успіхів.

"Це був складний, але дуже важливий етап, який увійде в історію української поліції. І я радий, що поруч із нами був ефективний менеджер і однодумець", - написав міністр.

Водночас пані Деканоїдзе закликала провести відкритий конкурс на свою посаду і висловила "особисту думку", що не вважає пана Трояна "політично незалежною людиною" і не бачить його керівником.

"Політики втручаються"

Деканоїдзе заявила, що в Україні збереглася традиція втручання політиків у роботу поліції - від депутатів до чиновників високих рангів. Раніше, за її словами, вона про це не говорила, щоб "не виносити з хати сміття".

"Нам не вдалося уникнути втрат. Не вдалося викорінити корупцію в наших органах. У мене корупція викликає відразу", - сказала Хатія Деканоїдзе.

За її словами, за час її роботи в поліції вдалося стабілізувати ситуацію, почати реальні зміни у системі, створити незаангажовану структуру внутрішніх органів.

За її словами, "жоден поліцейський, керівник департаменту не може сказати", що вона віддавала злочинні накази.

Хатія Деканоїдзе розповіла журналістам, що планує зайнятися своїм сином та здоров’ям, а потім "знову зустрінемось".

Посадовець очолювала поліцію з листопада 2015 року.

Нещодавно стало відомо, що у відставку йде начальник Одеської митниці Юлія Марушевська. Пані Марушевська пояснила свій крок неможливістю проводити реформи на митниці.

Вона також заявила, що буде і надалі підтримувати команду екс-губернатора Одещини Міхеіла Саакашвілі, який нещодавно теж пішов у відставку.

Новини на цю ж тему