Боб Ділан про Нобелівську премію: цього не передати словами

Bob Dylan Копирайт изображения PA
Image caption Про присвоєння Нобелівської премії Бобу Ділану стало відомо в жовтні

Лауреат Нобелівської премії з літератури Боб Ділан не зміг бути присутнім на церемонії нагородження, але заявив, що це - велика честь для нього.

У промові, яку зачитали від його імені, пан Ділан зізнався, що шанс отримати цю премію був для нього не вищим, ніж опинитися на Місяці.

Він також зізнався: те, що він відчуває, "воістину неможливо висловити словами".

Поет також передав громаді на церемонії у Швеції, що "душею він з ними", і подякував Шведській академії за те, що його пісні розцінили як літературну роботу.

На церемонії пролунала одна з найзнаменитіших пісень Боба Ділана - A Hard Rain's A-Gonna Fall, з якої у 1962 році фактично почалася його популярність. Її виконала подруга співака, письменниця і музикантка Патті Сміт.

Патті так розхвилювалася, що забула слова пісні і була змушена вибачитися перед присутніми.

Копирайт изображения AFP
Image caption Патті Сміт так розхвилювалася, що забула слова пісні Ділана

"Вибачте, дозвольте мені тут зупинитися, - попросила вона людей, що почали аплодувати. - Я перепрошую, я так сильно хвилююся".

"Обрана компанія"

У промові, яку від імені Ділана зачитала посол США у Швеції Азіта Раджі, музикант і поет заявив, що потрапив в "обрану компанію" нобелівських лауреатів.

Він зізнався, що "не в силах висловити це словами", оскільки він - поет-пісняр, а не автор книг або віршів, "які вчать у школі і зберігають в бібліотеках по всьому світу".

"У мене ніколи не було часу задатися питанням: чи можна вважати мої пісні літературою", - написав він присутнім на святковому обіді з нагоди вручення премії і подякував організаторам церемонії за "таку прекрасну відповідь на це питання".

При цьому пан Ділан пояснив, що сам Шекспір - ця "найбільша фігура в літературі" - швидше за все вважав себе у першу чергу драматургом.

"Його заледве відвідувала думка про те, що він займається літературою, - припустив Боб Ділан. - Він писав для сцени, його тексти призначалися для декламації, а не для читання".

Мало хто міг передбачити, що Нобелівська премія з літератури дістанеться Бобу Ділану.

Проте, Шведська академія у жовтні ухвалила незвичайне рішення- присудити премію з літератури поетові-пісеннику.

Виступаючи на урочистому обіді, літературний критик, професор Хорас Енгдаль заявив, що вибір академії "лише спершу здавався сміливим, але тепер уже виглядає очевидним".

Новини на цю ж тему