У Криму політика засудили за образу мусульман

Останнє поновлення: Понеділок, 30 липня, 2012 p., 12:33 GMT 15:33 за Києвом
Тюнін

Володимир Тюнін назвав вирок "репресіями"

Суд Центрального району Сімферополя визнав одного з лідерів проросійського козацтва Криму Володимира Тюніна винним в умисному розпалюванні національної та релігійної ворожнечі і засудив його до 2,5 років ув’язнення з відстрочкою покарання на рік.

Кримінальну справу проти нього Клацнути порушила прокуратура Центрального району Сімферополя у лютому за антиісламські та антикримськотатарські заклики на двох мітингах влітку 2010 року.

Висловити своє обурення рішенням суду прийшли близько тридцяти прибічників козака, які влаштували пікет.

"Ініціатором цих репресій є влада на чолі з Адміністрацією президента, яка бореться з інакомисленням"

Володимир Тюнін, засуджений

Володимир Тюнін, який очолює "Координаційну раду російських організацій Севастополя і Тавриди", винним себе не вважає і заявляє, що кримінальна справа проти нього – це "прояв політичних репресій проти російської громадянської самоорганізації". В коментарі ВВС Україна він припустив, що "ініціатором цих репресій є влада на чолі з Адміністрацією президента, яка бореться з інакомисленням", а також заявив, що оскаржуватиме вирок. Крім того, пан Тюнін запевнив, що не полишить свої політичні переконання.

У меджлісі, представницькому органі кримськотатарського народу, задоволені вироком суду, хоча й вважають, що покарання могло б бути суворішим.

"Це перше попередження для Тюніна. Ми сподіваємось, що вирок стане для нього уроком і він припинить обливати брудом інші народи. Якщо ні, ми домагатимемось більш жорстокого покарання для нього", - сказав ВВС Україна голова секретаріату меджлісу Заїр Смедляєв.

Тюнін – не перший

"Ми сподіваємось, що вирок стане для нього уроком і він припинить обливати брудом інші народи"

Заїр Смедляєв, голова секретаріату меджлісу

Володимир Тюнін є соратником іншого відомого кримського козака Віталія Храмова, якого в червні 2011 року оштрафували на 8,5 тисяч гривень, а в вересні примусово депортували з України на 5 років за розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Крім того, виявилось, що Віталій Храмов незаконно отримав українське громадянство, перебуваючи у російському.

В липні минулого року Окружний адміністративний суд Криму ухвалив рішення про видворення з України на 5 років першого і останнього президента Криму Клацнути Юрія Мєшкова. Це було зроблено за поданням СБУ за "непрямі заклики до зміни конституційного ладу в Криму".

У березні 2011 року за сепаратизм до трьох років позбавлення волі умовно засудили інших відомих проросійських активістів Криму – лідерів руху "Севастополь-Крим-Росія" Валерія Подьячого та Семена Клюєва. Їх визнали винними у зазіханні на територіальну цілісність України і недоторканність її кордонів.

Обидва заявили, що не згодні із цим рішенням та мають намір оскаржувати його у міжнародних судах.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS