Річниця Хрещення Русі: молебень на тлі протестів

Кирило
Image caption Святковий молебень відслужив глава РПЦ Кирил

У Києві проходять урочисті заходи з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Серед гостей - глава РПЦ та президент Росії. Їх приїзд у центрі Києва зустріли нечисленними протестами.

У суботу зранку на Володимирській гірці у Києві пройшов святковий молебень. Всього в ньому взяли участь близько тисячі людей.

Серед учасників церемонії були президент України Віктор Янукович, президенти Росії, Молдови та Сербії, а також глави 9 помісних православних церков і 6 офіційних делегацій.

Центр Києва перебував під посиленою охороною міліції, на молебень пускали лише тих, хто мав відповідне запрошення.

Раніше Українська православна церква Московського патріархату рекомендувала вірянам без запрошень не приходити на молебень.

"Геть російський імперіалізм"

З самого ранку суботи в центрі Києва відбулися нечисленні протести.

Представники ВО "Свобода" протестували проти приїзду до Києва російського патріарха Кирила та президента Росії Володимира Путіна.

Протест, як повідомляє агенція "Інтерфакс", відбувався на Європейській площі. Там зібралися кілька десятків активістів "Свободи", які виступали з критичними щодо російської влади та церкви промовами.

У мітингувальників у руках були плакати з написами на кшталт: "Геть російський імперіалізм" та "Українське православ'я проти московського мракобісся".

Крім того, передає "Інтерфакс", неподалік акцію протесту провели представники Народного руху, "Нашої України" та Української народної партії. Їх близько 10, і вони також виступали проти приїзду глави Російської православної церкви Кирила.

Раніше окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення акцій на Майдані Незалежності та прилеглій території з 20 по 31 липня. У суботу зранку на Майдані Незалежності міліція затримала трьох людей за проведення незаконних акцій.

Один з затриманих кричав, що приїхав зі Львова "помолитися за Україну", двоє інших затриманих стояли на Майдані з українськими прапорами.

Новини на цю ж тему