Медведєв: асоціація з ЄС завершить партнерський режим з Україною

Медвєдєв
Image caption Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв попередив Україну про наслідки підписання Угоди про асоціацію з ЄС

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв порадив Україні не ображатися на негативні дії Росії після підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Про це він заявив під час зустрічі з керівництвом верхньої палати російського парламенту.

Як передає "Інтерфакс-Україна", Дмитро Медведєв розповів про закінчення партнерських відносин з Україною у разі укладання Угоди про асоціацію з ЄС та низку інших проблем для південної сусідки.

"У цьому разі для України особливий режим, партнерський, який діяв досі, закінчиться", - заявив російський прем'єр.

"Так, ми будемо дружити, торгувати, але це буде торгівля така сама, як ми її ведемо з нашими іншими партнерами, - без будь-яких привілеїв, навпаки, можливо, навіть з обмеженнями. Хай спробують продати свою продукцію в Європу", - сказав прем’єр-міністр РФ.

Не ображатися на Росію

При цьому керівник російського уряду порадив не ображатися на заходи, які Росія буде вживати для захисту свого ринку після підписання Україною угоди з ЄС.

"Не треба ображатися на наслідки, а вони будуть", - повідомив прем’єр-міністр і пояснив свою позицію.

"Договір про асоціацію має частково набути чинності ще до ратифікації. Якісні товари з Європи прийдуть на ринок України, а звідти – до нас. Ми будемо використовувати всі можливості, які в нас є в межах СОТ, щодо українських та європейських товарів", - розповів пан Медведєв.

На думку голови уряду Росії, у разі укладання Києвом угоди з ЄС поглиблення стосунків Митного союзу з Україною ускладниться.

"В України немає ніяких шансів для розвитку стосунків з Митним союзом. Не треба обманювати людей, на двох стільцях всидіти не вдасться", - зауважив Дмитро Медведєв.

Україна сподівається підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом на саміті Східного партнерства у Вільнюсі наприкінці листопада.

В останні кілька місяців експорт українських товарів до Росії ускладнився аж до блокування через посилені перевірки. Москва назвала це підготовкою до майбутнього розширення зони вільної торгівлі ЄС до російських митних кордонів.

Раніше Росія неодноразово запрошувала Україну до участі в Митному союзі, розповідаючи про пільги, зокрема в ціні на російський газ, які принесе членство в МС.

Тиск побачили з ЄС

12 вересня Європарламент ухвалив резолюцію щодо тиску Росії на країни Східного партнерства й закликав керівництво ЄС захистити Україну, Молдову та Вірменію.

Європарламентарі одностайно підтримали країни Східного партнерства і засудили економічний тиск, який Росія чинить на Україну, Вірменію, Молдову та Грузію, намагаючись перешкодити поглибленню їхніх торгових зв'язків із ЄС.

В резолюції Європарламенту згадані "санкції проти українського експорту", "тиск на Молдову шляхом заборони експорту винної продукції", "перешкоди на шляху вирішення Придністровського конфлікту" та "погрози щодо безпеки в бік Вірменії".

Новини на цю ж тему