Опозиція хоче голосувати за Конституцію-2004 в четвер

Арсеній Яценюк Копирайт изображения UNIAN
Image caption Час до четверга потрібен, щоб пройти всі формальні процедури в Раді, каже Яценюк

Опозиція пропонує Верховній Раді зареєструвати і розглянути в четвер два документи, які можуть повернути в дію Конституцію 2004 року.

Однак у Партії регіонів кажуть, що парламент не має повноважень змінювати рішення Конституційного суду й повертати чинність попередньої редакції Основного Закону.

Голова Верховної Ради Володимир Рибак також каже, що в парламенті поки що не зареєстровано жодного документа, в якому б ішлося про зміну Конституції.

Опозиція звинувачує пана Рибака в тому, що він відмовляється реєструвати її проекти постанов.

У понеділок голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив у парламенті: "Ми вимагаємо, щоб наші проекти постанов були зареєстровані, щоб вони завтра були включені до порядку денного, щоб вони пройшли відповідні профільні комітети в середу, і щоб ми в четвер поставили на голосування два наших акти".

Йдеться про так званий Конституційний акт і постанову Верховної Ради про редакцію Конституції 1996 року.

За словами опозиціонера, розгляд цих документів потрібен, "щоб український народ побачив, хто як голосує, яка партія підтримує".

Однак голова парламенту сказав, що чинне законодавство не передбачає такого поняття, як Конституційний акт, тому зареєструвати його в Раді неможливо.

Він також пообіцяв зареєструвати проект опозиційної постанови і винести її на голосування.

При цьому в опозиції кажуть, що вже подавали в парламент обидва документи, і що апарат Верховної Ради відмовився їх реєструвати.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов каже, що парламент не вповноважений визнавати рішення Конституційного суду неправильним.

Опозиція наполягає, що в 2010 році Конституційний суд під тиском президента ухвалив неправомірне рішення, яким скасував Конституцію 2004 року, розширивши повноваження глави держави.

На думку пана Єфремова, Конституційний суд в 2010 році визнав, що редакція Основного Закону від 2004 року "прийнята з порушенням процедури".

"Не можна сьогодні змінити Конституцію, визнавши, що рішення Конституційного суду неправильне, тому що Верховна Рада не має, згідно з Конституцією, повноважень визнавати рішення Конституційного суду неправильним", - сказав він.