Справи Майдану: Порошенко незадоволений темпами слідства

Копирайт изображения president.gov.ua

Президент Петро Порошенко заявляє, що підписав пакет законів, необхідних для запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС.

"Ми виконали ключові умови і очікуємо рішення Євросоюзу щодо перспективи впровадження безвізового режиму для українців", - ідеться у зверненні президента з нагоди річниці Євромайдану.

Пан Порошенко також заявив, що незадоволений темпами розслідування злочинів проти активістів Майдану.

Зміни в країні

У своєму зверненні президент торкнувся теми змін у країні за два роки після Євромайдану.

"Знаю, що люди невдоволені якістю та швидкістю змін. Реформи, які вже почалися, ще не обернулися підвищенням рівня життя людей", - сказав Порошенко.

Водночас він згадав про те, що в країні побудовано нову армію, що Україна уникла дефолту та що її підтримують США та ЄС, а "хижий апетит Росії-агресора стримують гіркими пігулками економічних санкцій".

Також президент згадав, що ВВП за останні півроку продемонстрував невелике зростання, і що в наступному році прогнозують економічний підйом.

"Незабаром, за 10 днів, розпочинає роботу новий незалежний орган — Національне антикорупційне бюро", - також сказано у зверненні. Крім того, завершується пошук 700 нових працівників місцевих прокуратур замість 4000 звільнених.

Також президент пообіцяв найближчими днями передати до парламенту проект судової реформи.

"Йдеться про очищення системи шляхом персонального оцінювання кожного судді, про контроль над видатками та доходами суддів, про скасування недоторканості", - сказав президент.

Розслідування Майдану

Пан Порошенко також сказав, що не задоволений темпами слідства щодо злочинів проти Майдану.

Він відзначив, що поки нова влада перебирала контроль над силовими органами, велику частину доказів було знищено. "У тому бедламі багато кому вдалося замести сліди і втекти", - сказав президент.

"Тим не менш, доведено, що замовником кривавих злочинів був особисто Янукович. Виконавцями — тодішнє керівництво МВС, СБУ, РНБО. Морально вони вже покарані: люди їх прокляли, а Господь позбавив Батьківщини", - додав пан Порошенко.

За його словами, низка затриманих перебувають у СІЗО. 119 справ передано до суду, і уже винесено 26 вироків, "щоправда поки щодо дрібних виконавців".

Новини на цю ж тему