Операція "Бурштин" на Рівненщині: зампрокурор затриманий, прокурора відсторонять

Фото 1
Image caption У зампрокурора області Боровика знайшли колекцію годинників вартістю у 100 тисяч доларів, повідомили в СБУ

Правоохоронці затримали щонайменше чотирьох людей за підозрою у організації незаконного видобутку бурштину у Рівненській області.

Загалом у рамках спецоперації "Бурштин", проведеної у понеділок, правоохоронці провели 123 обшуки. У операції, яку СБУ, МВС і ГПУ готували спільно й яка трималася у таємниці, задіяні понад 300 оперативників.

Серед уже затриманих - заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик, підполковник СБУ і керівник одного із районних відділів поліції області.

"До цієї групи причетні колишні і нинішні правоохоронці прокуратури, СБУ, МВС, представники місцевого самоврядування, ймовірно і місцевих теж адміністрацій. Наразі відбуваються по усій території (Рівненської області. - Ред.) більше сотні обшуків. Затриманих на цей момент четверо, і суд ухвалить запобіжний захід в установлений законом термін", - сказав генпрокурор Юрій Луценко, що сам зараз перебуває у Рівному.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на прес-конференції у Києві зазначив, що мова йде про потужне кримінальне угруповання за участі правоохоронних органів.

Image caption У Рівному, де проводили операцію, у понеділок були у генпрокурор Юрій Луценко, і військовий прокурор Анатолій Матіос, і голова СБУ Василь Грицак
Image caption Операцію готували спільно СБУ, МВС і ГПУ

Він зазначив, що правоохоронці не лише "кришували" незаконний видобуток бурштину, але й викрадали вилучений раніше бурштин зі складів для речових доказів.

Загалом, додав пан Аваков, у причетності до незаконного видобутку бурштину на Рівненщині підозрюють 32 людини.

Схема у кілька частин

Як повідомив міністр Арсен Аваков, злочинна схема ділилася на дві частини.

Читайте більше:

Перша - це контроль над нелегальним видобутком бурштину. "За кожну помпу, за кожен вихід копачі відраховували данину керівникам із правоохоронців і адміністративної вертикалі". "Це значні гроші - мільйони доларів на місяць", - пояснив міністр на брифінгу.

Другою частиною схеми, за словами міністра, були маніпуляції з місцем зберігання вилученого раніше незаконно видобутого бурштину. Як розповів пан Аваков, місцем злочину стало також місце зберігання речових доказів, де знаходився вилучений при обшуках бурштин.

Зливки золота і годинники

"Перші результати обшуків у заступника прокурора області (Андрія Боровика. - Ред.) показали і зливки золота, і велику колекцію дорогих годинників, мішки бурштину, готівку", - повідомив міністр Аваков.

Копирайт изображения mvs.gov.ua
Image caption Зливки золота, зброя і годинники, вилучені у заступника прокурора Боровика

Як додав голова СБУ Василь Грицак, що також перебуває у Рівному, колекція наручних годинників, яку знайшли у заступника прокурора Боровика, оцінюється у близько 100 тисяч доларів.

Генеральний прокурор Юрій Луценко у свою чергу заявив, має намір відсторонити від виконання обов'язків і самого прокурора Рівненської області Анатолія Ковальчука.

"Моїм рішенням, яке я підпишу сьогодні вночі, повернувшись до столиці, прокурор області буде відсторонений від займаної посади. Буде призначений виконувач обов'язків, а потім, з великою впевненістю можу сказати, що в області буде призначений тотально новий керівний склад прокуратури", - сказав пан Луценко на брифінгу у Рівному.

Голова СБУ Василь Грицак тим часом зазначив, що операція "Бурштин" - "лише початок війни з бурштиновою мафією в погонах".

Новини на цю ж тему