Пєсков: Путін від початку знав про підозри до Улюкаєва

Улюкаєв Копирайт изображения AFP
Image caption Міністра затримали за звинуваченнями СКР в отриманні хабара в момент отримання грошей

Президент Росії Володимир Путін від самого початку знав про операцію з міністром економічного розвитку РФ Олексієм Улюкаєвим, якого напередодні затримали за звинуваченням в отриманні хабара, розповів речник Кремля Дмитро Пєсков.

"Президенту, звичайно, повідомили (Про затримання Улюкаєва. - Ред.), він в курсі. Йому повідомили, власне, у момент початку оперативної розробки, тобто, він отримував всю інформацію", - цитує пана Пєскова агенція ТАСС.

У ніч на вівторок стало відомо про те, що Слідчий комітет Росії (СКР) підозрює Олексія Улюкаєва у тому, що 14 листопада 2016 року він отримав хабар розміром 2 млн доларів від компанії "Роснефть" за позитивну оцінку, яка дозволила їй придбати державний пакет акцій іншого нафтовидобувного підприємства "Башнефть".

Дмитро Пєсков наголосив, що звинувачення дуже серйозні, і робити висновки щодо них може тільки суд.

Водночас речник Кремля не знає, чи переглядатиметься угода про продаж акцій компанії "Башнефть".

Затримано під час передачі грошей

"Інтефакс-Росія" з посиланням на власні джерела повідомляє, що Олексій Улюкаєв був затриманий у момент передачі хабара.

"Гроші Улюкаєву були передані в ході слідчого експерименту під контролем силовиків", - цитує агентство своє джерело.

Згідно з цією інформацією, у слідства немає претензій до керівників компанії "Роснефть".

Вигідна угода

Копирайт изображения Getty
Image caption Слідчі кажуть, що не мають претензій до керівництва компанії "Роснефть" - ті брали участь у слідчому експерименті

Місяць тому "Роснефть" повідомила, що уклала договір купівлі-продажу акцій державного пакету АНК "Башнефть" і "повністю виконала свої зобов'язання за договором, перерахувавши 329,7 мільярдів рублів на рахунок федерального казначейства".

"Вся сума - 329 млрд 690 млн рублів - надійде в бюджет," - заявив тоді Олексій Улюкаєв, оголосивши операцію з продажу 50,0755% акцій "Башнефть" закритою.

Коментуючи вибір покупця, глава Мінекономрозвитку РФ заявив, що пропозиція компанії "Роснефть" була єдиною, що перевищувала оцінку консультантів - та варіювалася від 297 до 315 мільярдів рублів.

За словами Олексія Улюкаєва, пропозиція "Роснефть" перевищувала ринкову вартість акцій на 30 вересня на 20%.

Новини на цю ж тему