Обама закликав залишити санкції проти Росії

Фото 1 Копирайт изображения AFP
Image caption Барак Обама закликав залишати чинними санкції проти Росії до виконання нею Мінських угод

Президент США Барак Обама закликав свого наступника Дональда Трампа протистояти Росії, якщо вона відходитиме від "американських цінностей і міжнародних норм".

Під час виступу у Берліні, пан Обама висловив надію, що у питанні стосунків з Росією новообраний президент США "не просто керуватиметься принципом "реальної політики".

"Я сподіваюся, що новообраний президент обере такий само конструктивний підхід, що шукатиме сфери, у яких ми можемо співпрацювати з Росією, у яких збігаються наші цінності й інтереси. Але й що новообраний президент волітиме протистояти Росії там, де вона відходитиме від наших цінностей і міжнародних норм", - заявив Барак Обама.

Читайте також:

Водночас, за словами пана Обами, його підбадьорюють заяви Трампа про те, що він збереже прихильність НАТО.

Ці заяви пан Обама зробив після переговорів з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. У п'ятницю Барак Обама проведе переговори також із прем'єр-міністром Британії Терезою Мей і лідерами Франції, Італії та Іспанії. А потім вилетить у Перу на саміт АТЕС.

Копирайт изображения AFP
Image caption Барак Обама назвав Ангелу Меркель своїм "найближчим міжнародним партнером"

Барак Обама і Ангела Меркель обговорили ситуацію в Україні та у Сирії, боротьбу проти радикального угруповання "Ісламська держава" і трансатлантичну торгівлю, а також підсумок і наслідки американських виборів.

Зокрема, говорячи про Україну, пан Обама заявив, що необхідно залишити в дії санкції проти Росії, впроваджені через конфлікт на Донбасі, доки Москва не виконає своїх зобов'язань за Мінськими угодами.

Обидва лідери наголосили на необхідності продовжувати тісну співпрацю між двома країнами, як і співпрацю між США і Європейським Союзом.

До цього пан Обама і пан Меркель оприлюднили спільну заяву, у якому відстоювали глобалізацію. У спільній статті для німецької газети "Wirtschaftswoche" два лідери висловили свою підтримку Трансатлантичному торговельному й інвестиційному партнерству - домовленості про вільну торгівлю між США і ЄС.

"Повернення до світу, який був до глобалізації, не буде, - йдеться у статі. - Ми зобов'язані зробити це для наших компаній і громадян, та і для всієї світової спільноти, аби поширити і поглибити нашу співпрацю".

Вашингтон і Берлін були тісними партнерами упродовж усього правління Барака Обами у Білому домі. Сам пан Обама назвав Ангелу Меркель "ймовірно моїм найближчим міжнародним партнером".

Новообраний президент США Дональд Трамп раніше гостро критикував глобальні угоди про вільну торгівлю і вітав рішення Британії на референдумі вийти зі складу ЄС.

За словами кореспондента ВВС у Берліні Дженні Гілл, перемога пана Трампа на виборах у США стривожила багатьох у Німеччині, де вбачають паралелі між нею і зростанням популярності правих і популістських політичних сил у Європі.

Новини на цю ж тему