Комітет Ради ЄС схвалив безвіз України

Копирайт изображения UNIAN
Image caption У ЄС зробили важливий крок для отримання Україною безвізового режиму

Комітет постійних представників країн-членів (Coreper) погодив переговорну позицію Ради ЄС щодо безвізового режиму для України.

Комітет дав "зелене світло" для проведення міжінституційних переговорів - тристороннього діалогу між Радою ЄС, Європарламентом та Єврокомісією щодо остаточного тексту закону про безвізовий режим для України.

Надалі це рішення має схвалити Європарламент, а потім остаточно затвердити Рада ЄС.

Комітет Ради ЄС підтвердив законодавчу пропозицію Єврокомісії надати громадянам України право на безвізове відвідування ЄС.

У повідомленні Ради ЄС йдеться, що це має відбутись одночасно із запровадженням загального механізму призупинення безвізового режиму у ЄС.

При цьому у Раді ЄС не вказують, коли може запрацювати цей механізм, але "перемовини щодо нього тривають".

Довга дорога

Безвізові перемовини з ЄС тривають від 2008 року, і за цей час, як визнали в ЄС, Україна виконала взяті на себе зобов’язання.

20 квітня 2016 року Єврокомісія зробила законодавчу ініціативу щодо безвізу, а 26 вересня його схвалив профільний комітет Європарламенту.

Далі мав розпочатись тристоронній діалог між Радою ЄС, Європарламентом та Єврокомісією щодо остаточного тексту документу, який схвалить Європарламент.

Копирайт изображения AFP
Image caption Петро Порошенко сподівався на рішення Європарламенту щодо безвізу до саміту Україна-ЄС 24 листопада. Проте у ЄС не встигли погодити "механізм призупинення"

Проте безвізове питання України та Грузії у ЄС прив’язали до розробки механізму призупинення дії безвізового режиму.

5 жовтня спеціальний комітет представників Ради ЄС (Coreper) погодив переговорну позицію для тристороннього діалогу щодо Грузії, але з обмовкою, що безвіз запрацює одночасно з механізмом призупинення.

Інституції ЄС досі не можуть порозумітись, котра з них відіграватиме вирішальну роль у цьому механізмі.

Експерти вказують, що якщо розгляд питання у Європарламенті перенесуть на середину грудня, то початку безвізу варто чекати не раніше кінця січня 2016 року.

Після остаточного схвалення Європарламентом візове питання має знову затвердити Рада ЄС, а від цього рішення до початку дії безвізу має пройти 20 днів.

Засідання Європарламенту цього року заплановані ще 30 листопада – 1 грудня, а також 12-15 грудня.

Новини на цю ж тему