Як у США борються зі споживацьким шаленством - ЗМІ

Філіп Геммонд Копирайт изображения Reuters
Image caption Геммонда звинувачують у "вкачуванні" мільйонів фунтів в економіку

План Британії з укріплення економіки перед "брекзитом", посередники у зовнішній політиці Трампа та альтернатива "чорній п'ятниці" - в огляді іноземних видань від 24 листопада.

"Осінні тези"

Так звана "Осіння заява" канцлера Філіпа Геммонда у Палаті громад, в якій він представив попередній бюджет країни на 2017-2018 роки, потрапила на перші сторінки британських видань. Не в останню чергу цей інтерес викликаний рішенням країни вийти з ЄС і непевністю, пов'язаною з цим процесом, зауважують газети.

Так, Financial Times звертає увагу на слова канцлера про створення фонду у 27 мільярдів фунтів для пом'якшення фінансового шоку від "брекзиту" та необхідність продовження заходів суворої економії через негативний ефект від нього для державних фінансів.

За словами Times, Геммонд "вкачує" мільйони фунтів в економіку, аби допомогти їй "вистояти" протягом перемовин щодо умов виходу країни з ЄС.

Як зауважує Guardian, канцлер визнав, що "брекзит зробить чорну дірку ціною в 59 мільярдів фунтів" у державних фінансах протягом наступних п'яти років.

Стільки коштуватиме збільшення інвестицій у інфраструктурні та комунальні проекти, аби підготувати британську економіку до функціонування поза рамками ЄС, пише видання.

Фотографія усміхненого Геммонда, винесена на першу сторінку Daily Mail, дещо контрастує із тоном висвітлення заяви канцлера у інших газетах.

На думку Daily Mail, він був "несподівано оптимістичним" і "посоромив" тих, хто мав песимістичні очікування після референдуму. Втім, видання також висловлює стурбованість "жахливим" рівнем очікуваного державного боргу.

Сирійській контакт Трампа

Зустріч сина новообраного президента США Дональда Трампа з сирійським політиком Рандою Кассіс, яка підтримує російську участь у сирійському конфлікті, посилила очікування, що нова американська адміністрація "пристане на бік Москви" у вирішенні сирійського питання, пише Guardian.

Зустріч, яка мала місце у жовтні в Парижі, була організована Кассіс, колишньою світською дівою, яка пізніше створила "патріотично-опозиційну" групу, як її описує Москва, що виступає за поступове політичне вирішення питання у співпраці з Башаром Асадом.

За словами колишнього сирійського дипломата Бассама Барабанді, її група не користуються широкою підтримкою, а "опозиційною її вважає лише режим" Асада.

"Вона - добрий друг Лаврова, який запросив її і кількох ще до Москви, де вони створили те, що з певною іронією називають "московською опозицією".

Росіяни в своєму цинізмі намагалися нав'язати цих людей в якості опозиційної делегації на мирних переговорах в Женеві, але інші опозиціонери, звичайно, були проти", - розповів газеті експерт з сирійського питання Джозеф Бахут.

За словами видання, участь сина Трампа у зустрічі з Кассіс, а також повідомлення ЗМІ про можливе призначення його зятя Джареда Кушнера послом з ізраїльсько-палестинського питання "посилюють попереднє відчуття, що він буде великим чином покладатися на особисті та ділові зв'язки в іноземній політиці і використовувати членів родини у якості посередників попри їхній брак досвіду".

Заміна Саманті

Новина про призначення Нікі Хейлі, сенатора штату Південна Кароліна, на посаду посла США в ООН в адміністрації Дональда Трампа змусила багатьох дипломатів та захисників громадянських прав "зітхнути з полегшенням", пише New York Times.

За словами видання, в доньці іммігрантів з Індії вони бачать людину, яка не побоїться висловити свою думку, навіть якщо вона відрізнятиметься від поглядів Трампа.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Нікі Хейлі - донька іммігрантів з Індії

"Якщо (призначення. - Ред.) підтвердиться, ми сподіваємося, що вона виступатиме від імені найменш захищених верств населення, які страждають від голоду, насилля та несправедливості по всьому світі", - заявила правозахисна група Oxfam.

Втім, для багатьох погляди Хейлі на світову політику залишаються таємницею.

"Вона була б найменш досвідченим послом в ООН в історії нашої країни, - стверджує коментатор CNN і представник Демократичної партії Бакарі Селлерз. - Це буде перехід від Саманти Пауер, яка дуже глибоко обізнана в закордонних справах і наших геополітичних стосунках, до Ніккі Хейлі, яка ніколи так глибоко не займалася цим".

Хейлі - перша представниця етнічної меншини та перша жінка, обрана сенатором від Південної Кароліни. Як описує її видання, вона виступає за вільну світову торгівлю, не підтримувала бойкот інвестицій до Ізраїля і різко виступила проти використання прапору конфедератів після кривавої бійні у переважно афроамериканській церкві Чарльстона у 2015 році.

Під час президентських виборів вона гостро критикувала поведінку Трампа і попереджала, що вона може призвести до проблем в американській дипломатії, нагадує газета.

"На природі краще"

Вже кілька років окремі компанії в США намагаються відвернути американців від споживацького шаленства, яке зазвичай панує в день так званої "чорної п'ятниці", коли магазини пропонують значні знижки на товари.

Так, як повідомляє USA Today, мережа товарів для активного відпочинку REI вже вдруге закриє всі свої магазини 25 листопада і надасть 12 тисячам своїх працівників оплачуваний вихідний з тим, аби вони могли виїхати за місто і насолодитися природою.

Копирайт изображения AP
Image caption Приблизно 60% американців збираються робити покупки протягом наступних чотирьох днів

За словами видання, очікується, що до акції під хештегом #OptOutside, який умовно можна перекласти як "на природі краще", приєднається близько 540 організацій, а також близько 2,7 мільйона американців, які вже виявили бажання насолодитися природою, скориставшись безкоштовним доступом до 13 національних парків цього дня.

У декількох великих містах країни до акції долучилися перевізники, які безкоштовно доставлятимуть містян до найближчих заміських парків.

Як зауважує газета, мільйони, які планують взяти участь в акції, жодним чином не вплинуть на популярність традиційного шопінгу, який асоціюється із довгими вихідними на День подяки в США.

За даними дослідження, проведеного Prosper Insights & Analytics, приблизно 60% американців, а це приблизно 137,4 мільйона людей, збираються робити покупки протягом наступних чотирьох днів.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів