"Лицемірний" Трамп та мішки грошей у Венесуелі - огляд ЗМІ

Donald Trump Копирайт изображения Getty Images
Image caption "Лицемірство Трампа є добром для Америки", - вважає Washington Post

Чи принесе США користь "політичне лицемірство" Дональда Трампа, чому літні японці обмінюють посвідчення водія на локшину, що негаразд із сексуальною освітою у британських школах та чому у венесуельських крамницях приймають гроші на вагу - в огляді іноземної преси.

Трамп-"лицемір"?

"Лицемірство Трампа є добром для Америки", - пише Washington Post про передвиборчі обіцянки новобраного президента, потрапивши до "сильного розчинника реальності", так чи інакше "трансформувались".

"Не стіна уздовж усього південного кордону. Не всі частини медичної реформи Обами будуть скасовані. Не всі нелегальні мігранти будуть депортовані, принаймні в найближчому майбутньому. Не буквальний розрив угоди з Іраном. Не справжня тюремна камера для Гілларі Клінтон. Все це відкрило Трампа до звинувачень у лицемірстві. Заради нації, давайте сподіватися, що це саме так і є", - пише видання.

Washington Post вважає, що критику "політичного лицемірства" Трампа потрібно припинити, адже кожного разу, коли мільярдер змінює свої обіцянки, навіть найсуворіші критики мають "причину для аплодисментів".

"Ексцентрично вболівати за цинізм. Але у цю дивну, нову політичну еру лицемірство є нашою найкращою надією", - підсумовує Washington Post.

Локшина в обмін на посвідчення

Японська поліція намагається вмовити літніх водіїв відмовитися від посвідчення водія в обмін на дешеву їжу, пише Guardian.

У префектурі Аічі вже запустили схему, за якою на людей, які припинять їздити за кермом, чекають знижки на локшину в одній з мереж ресторанів.

Влада вирішила піти на такий крок після заклику прем'єр-міністра країни Шинзо Абе зупинити стрімке зростання ДТП за участі водіїв у віці 74 та більше років.

За стастикою урядовців, кількість ДТП, спричинених літніми людьми, зросла на 5% за останні 10 років і становить тривожні 12.8%.

"Чимало ДТП виникають через те, що водії помилково натискають на акселератор замість гальма", - пише видання.

Копирайт изображения Getty Images

Майже 5 млн літніх японців наразі мають посвідчення водія, але влада сподівається суттєво знизити цей показник.

Завдяки урядовій кампанії лише минулого року від посвідчень відмовилися близько 270 тис водіїв.

Натомість вони отримали сертифікати, які дають право на знижки в громадському транспорті та таксі. Цього місяця своє посвідчення публічно здав 97-річний буддистський священник Таа Шінен.

"Навіть якщо я їздитиму обережно, є ймовірність того, що я можу стати причиною ДТП. Нерозумно намагатися утримувати свої посвідчення лише заради пихи", - цитує літнього японця Guardian.

Галопуюча інфляція

Національна валюта Венесуели зараз коштує так мало, що продавці у крамницях "зважують пачки банкнот замість того, щоб їх рахувати", пише Independent.

"Гаманці стандартного розміру стали практично непотрібними в соціалістичній південноамериканській державі. Замість них, багато людей набивають велику кількість готівки в сумки, пояси для грошей чи рюкзаки", - додає видання.

На думку експертів, Венесуела переживає галопуючу інфляцію. 30-мільйонна країна, в якій нафта складає "приголомшливі" 95% експорту, так і не отямилась після різкого зниження цін на чорне золото, а політика уряду спровокувала стрімке зростання чорного валютного ринку.

У результаті, знімаючи 5 фунтів в національній валюті в банкоматі, венесуелець отримує відразу 100 банкнот.

Власник пекарні Бреммер Родрігес каже, що не знає, що робити з мішками готівки. Кожного дня бізнес приносить сотні тисяч боліварів, які він змушений розпихати по офісу перед тим, як зібрати в коробки та віднести до банку. "Це гора грошей, кожного дня все більше", - каже Родрігес.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption "На думку експертів, Венесуела переживає галопуючу інфляцію", - пише Independent

Економічна ситуація змусила президента Ніколаса Мадуро оголосити про запровадження банкнот нових номіналів, найбільша з яких буде у 20 тис. боліварів.

Втім, наразі венесуельці є найбіднішими у своїй історії попри те, що країна "завалена" готівкою, підсумовує Independent.

Сексуальна освіта потребує змін

Сексуальне насильство над дівчатами у британських школах вважається частиною "культури юнаків", а вчителі "активно потурають сексуальній агресії" пише Telegraph з посиланням на доповідь уряду.

Урядовці розробили програму заходів задля вирішення проблеми.

Зокрема, планується посилити перевірки шкіл, підготовку інспекторів та опитати вчителів для визначення масштабу явища.

Втім, на думку Марії Міллер, голови парламентського комітету у справах жінок та рівності, уряд не запропонував заходів, які б мали "справжні зуби", а також запізнився зі змінами до курсу сексуальної освіти.

"Уряд має пріоритезувати дії задля забезпечення того, щоб сексуальна освіта відображала реалії ХХІ століття, а не епоху до смартфонів, коли посібник на цю тему оновлювався востаннє", - цитує Міллер Telegraph.

Огляд преси підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів