Культогляд: небачена Джекі та жива Барбі

Джекі Кеннеді Копирайт изображения Getty Images
Image caption У новому фільмі Джекі представлена як жінка високої гідності, смаку та сили.

Факти та вигадки у фільмі про Джекі Кеннеді, ренесанс вінілових платівок та суперечки щодо майбутньої картини про ляльку Барбі - про це й не тільки в огляді культурних подій за тиждень, що минає.

Критичний триб'ют

Суміш фактів та вигадок - так Washington Post називає фільм "Джекі", який виходить цього тижня на американські екрани і розповідає історію Жаклін Кеннеді. За словами видання, картина є одночасно і триб'ютом знаменитій першій леді, і спробою поставити під сумнів деякі стереотипні уявлення про цю легендарну жінку.

"Вона представлена як жінка високої гідності, смаку та сили, за яку її полюбили мільйони американців. Але також її показують людиною із проникливим відчуттям історії та символізму - до того ж, набагато більш обізнаною і навіть розважливою, ніж здається з її стриманого іміджу", - наголошує газета.

Творці картини вже заявили, що не мають на меті розповідати історію життя першої леді з історичною точністю. Натомість, вони намагаються змусити глядачів замислитися про саму ідею "автентичності", каже видання. Перша реакція не змусила себе чекати - під час одного з допрем'єрних показів глядачі були шоковані побачити героїню із цигаркою, додає газета.

Але, на думку видання, є глибокий сенс у тому, щоб змусити глядачів критично поставитися до загально відомих фактів, особливо у чинній політичній ситуації у США, коли американці все частіше покладаються не на "усталені традиції", а на власні уявлення. "Ми хочемо не достовірності, а відповідності нашій власній точці зору", - коментує Washington Post.

Ренесанс вінілу

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Британці купують чимало платівок на різдвяні подарунки, пише Independent.

Поціновувачі музики минулого тижня витратили на вінілові платівки більше, ніж на купівлю музики онлайн - і це безпрецедентна подія для музичної індустрії, пише Independent.

Згідно з даними асоціації рітейлерів у сфері розваг, продажі вінілу в останні дні листопада та перші дні грудня принесли 2,4 мільйона фунтів - на 300 тисяч більше, ніж пісні, які британці купували в інтернеті. Хоча продажі вінілу у країні зростають уже восьмий рік поспіль, іще минулого року ситуація була зовсім іншою.

"Це ще одне свідчення того, наскільки нас можуть дивувати поціновувачі музики. Ще не так давно вважалося, що майбутнє - за купівлею музики онлайн", - цитує видання голову асоціації Кім Бейлі.

Експерти пояснюють, що британці купують чимало платівок на різдвяних подарунки, та й зробити це стало простіше, адже вініл з'явився на полицях великих британських супермаркетів. Але дехто вважає, що окрім суто практичних міркувань, є й інші, більш сентиментальні причини.

"У цифровому світі наші клієнти все ще шукають матеріальний, фізичний спосіб засвідчити свою любов до улюблених музикантів. Музика з інтернету цього не може дати", - заявив Independent власник музичного магазину Адам Гіллісон.

Нестандартна Барбі

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Емі Шумер - нова Барбі?

Справжня буря зчинилася в інтернеті після повідомлення про те, що роль Барбі у новому фільмі про легендарну ляльку може дістатися Емі Шумер. Як розповідає Guardian, скандал спричинили "тролі", які заявили, що відома комедіантка не може грати Барбі через свою далеку від голлівудських стандартів фігуру.

"Барбі - це уособлення ідеалу. Компанія Mattel зруйнує її імідж, якщо дозволить Емі Шумер зіграти цю ляльку", - наводить газета приклад одного з подібних коментарів.

На такі закиди Шумер відповіла у своєму Instagram, виклавши фото себе у купальнику. "Я хочу їм всім подякувати за те, що вони своїми коментарями засвідчили, що я є прекрасним кандидатом. Така реакція означає, що з нашою культурою щось не так, і нам потрібно разом працювати, щоб це змінити", - цитує видання слова акторки.

Як додає газета, компанія Mattel вже давно намагається урізноманітнити стиль своєї знаменитої ляльки та наблизити її фігуру до реалістичних параметрів. Так, протягом останнього року компанія презентувала Барбі з різними статурами, відтінками шкіри та зачісками. До таких заходів компанія вдалася після падіння прибутків у 2015 році. Показники ж цього року - зростання у 16% - свідчать, що ребрендінг був вдалим, і вибір Емі Шумер на роль цілком вкладається у цю тенденцією, зазначає Guardian.

Кінопрем'єри вдома

Заплатити 50 доларів за домашній перегляд фільму, який ще йде в кінотеатрах? Вже дуже скоро це може стати реальністю, пише Daily Mail. Як повідомляє газета, такий сервіс планує запровадити компанія Apple, яка вже веде відповідні перемовини із кіностудіями.

Очікується, що нові фільми ставатимуть доступними для користувачів iTunes за два тижні після прем'єри у кінотеатрах.

Копирайт изображения Getty Images

"Голлівудські кіностудії зазвичай дають кінотеатрам ексклюзивні права на показ своїх картин щонайменш на три місяці - і тільки після цього фільми стають доступними онлайн або на DVD. Але падіння відвідуваності кінотеатрів змусило Голлівуд шукати інші варіанти", - зазначає видання.

Окрім Apple, у Голлівуді також розглядають варіант співпраці зі стартапом Screening Room, який пов'язують із Шоном Паркером, одним із колишніх керівників Facebook. Ця компанія пропонуватиме своїм клієнтам купити спеціальний пристрій за 150 доларів і використовувати його для перегляду фільмів. За один перегляд доведеться заплатити 50 доларів, і доступним фільм буде тільки дві доби, додає Daily Mail.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів