ЗМІ Британії остерігаються військових "роботів-убивць"

Військо Копирайт изображения Getty Images
Image caption Експерти остерігаються появи військових "роботів-убивць", які вибиратимуть та атакуватимуть цілі без людського втручання

Застереження Трампу щодо Китаю, бойкот енергетиків, що заперечують глобальне потепління, обмеження для "роботів-вбивць" та боротьба за білоруський канал - в огляді іноземної преси 17 грудня.

Управа на військових роботів

Країни світу погодилися розпочати формальну дискусію щодо небезпеки штучного інтелекту в озброєнні, пише Daily Mail.

Наступного року два тижні одного із зібрань ООН в Женеві нададуть для обговорення заборони на використання "роботів-вбивць".

123 члени Конвенції Звичайних Озброєнь вважають, що час звернути увагу на системи озброєння, що можуть вибирати та атакувати цілі без людського втручання, пише видання.

Стів Гуз, співзасновник кампанії для зупинки роботів вбивць, вважає, що необхідно запровадити попередню заборону на такі типи озброєнь. Адже, "коли таке озброєння з'явиться, зупинити його вже буде неможливо".

Видання зазначає, що вперше в історії Китай заявив, що бачить потребу опрацювання нового міжнародного інструменту щодо летальних автономних систем.

"Загроза людству [від безпілотних систем] може переважити усі військові користі", - вважає Бонні Дохерті з Human Rights Watch.

Застереження проти конфлікту

Президент США Барак Обама застерігає свого наступника проти конфлікту з Китаєм, пише британське видання Independent.

Обама закликав Дональда Трампа бути обачнішим, аби не спровокувати сильну відповідь Китаю щодо Тайваню.

Копирайт изображения AP

За останні два тижні, пише видання, Трамп дозволив собі декілька випадів у бік Китаю.

Зокрема, звинуватив його в маніпуляціях з валютою, розбудові "справжньої фортеці" в Південно-Китайському морі та в недостатніх зусиллях щодо врегулювання ситуації в Північній Кореї.

Найбільший резонанс викликали натяки Трампа на те, що він може відмовитись від традиційної політики США стосовно Китаю.

При цьому запропонувати більш тісні зв'язки Тайваню - острова з самоврядуванням, який Китай розглядає, як свою суверенну територію, каже видання.

"Трампу треба зрозуміти важливість питання Тайваню для Китаю", - сказав Обама.

Бойкот за заперечення глобального потепління

У Великій Британії закликають бойкотувати одну з найбільших енергетичних компаній через її нібито зв'язки з організаціями, які заперечують глобальне потепління, пише Independent.

За словами видання, нещодавно виявилося, що американська "дочка" компанії Centrica виділяла тисячі фунтів аналітичним компаніям, що виступають в підтримку наукового заперечення глобального потепління.

Компанія є лідером британського ринку енергетики.

Видання зазначає, що діяльність компанії, що постачає електроенергію та газ до 11 мільйонів британських господарств, значною мірою впливає на викиди парникових газів.

Копирайт изображения WMO
Image caption Райони Землі, у яких в 2011-2015 роках було тепліше, ніж раніше

Centrica ж стверджує, що є світовим лідером з дослідження та інформування про глобальне потепління. Вона вважає, що "зміни клімату є одним з найбільших глобальних викликів".

Але Texas Public Policy Foundation (TPPF), аналітична компанія, що отримувала кошти від Centrica, має діаметрально інші погляди та критикує концепцію глобального потепління, пише газета.

Через такі розбіжності деякі активісти та навіть депутати закликали компанію більш уважно ставитись до того, куди ідуть її гроші. Пролунали навіть закликали бойкотувати послуги компанії та переходити до нових постачальників.

Незалежне мовлення

Якщо телеканал "Белсат" втратить значну частину фінансування і його переведуть на російську мову, то від цього постраждають громадянське суспільство і журналістський цех, пише видання "Белоруские новости".

Така реакція на чутки, що польський уряд збирається значно скоротити фінансування опозиційного білоруського каналу.

Білоруський президент Олександр Лукашенко ще до виходу телеканалу в ефір навесні 2007 року назвав проект "дурним, безглуздим і недружнім", додає видання.

Але останнім часом з'явилися чутки, що білоруські дипломати просять польських колег закрити "Белсат" і обіцяють за це пустити в кабельні мережі TVP Polonia.

Копирайт изображения AP
Image caption Олександр Лукашенко може просити Польщу не фінансувати опозиційний канал "Белсат"

Якщо так, то спокуса для польських політиків, звичайно, велика, вважає видання.

Адже Мінськ пропонує заощадити більше 4 млн доларів з грошей польських платників податків і при цьому отримати канал доступу до білоруської аудиторії та польської національної меншини в Білорусі.

Але, судячи з усього, польська сторона не зважилася на радикальний крок, каже видання.

Адже зараз мова йде не про ліквідацію "Белсату", а про скорочення його фінансування на дві третини.

Директор телеканалу Агнешка Ромашевська-Ґузи в інтерв'ю wpolityce.pl і такий варіант розцінила як фактичну ліквідацію каналу, зазначивши, що для "Белсату" скорочення і на 10% було б критичним.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему