Преса: вирішальне голосування в США

Дональд Трамп Копирайт изображения Getty Images

Як відбуватиметься вирішальне голосування за президента США, з чим пов'язана критика китайської газети на адресу Дональда Трампа, навіщо Британії поліцейські на поромах і хто розчарував японців - в огляді міжнародної преси.

Вирішальний момент для Трампа

Після того, як 130 мільйонів американців віддали голос за свого кандидата у президенти, 538 людей віддадуть вирішальні голоси, пише New York Times.

Сьогодні у США зустрінуться виборники, аби визначити, хто стане главою Білого дому після того, як його залишить Барак Обама. Хоча зазвичай це голосування є формальністю, цього разу все складніше, відзначає видання.

"Перемога Дональда Трампа, який програв у загальнонаціональному голосуванні, але має всі шанси бути обраним виборниками, змусила вкотре звернути увагу на інститут виборників. А нещодавні висновки американських розвідувальних служб про те, що Росія намагалася втрутитися у вибори, аби зашкодити кампанії Хілларі Клінтон, лише посилили цю увагу", - пише газета.

Зустрівшись у своїх штатах, виборники проголосують двічі - за президента і віце-президента. Далі вони підготують так званий сертифікат голосування із результатами. Його відправлять у Національний архів і в Конгрес.

Як пише New York Times, голоси виборників не обов'язково мають збігатися з результатами загального голосування у їхніх штатах. "Жоден пункт у конституції чи федеральних законах не змушує виборників голосувати певним чином", - відзначає видання. Втім, є штати, де виборників можуть штрафувати або дискваліфікувати за голосування не у відповідності з голосуванням жителів штату.

6 січня члени Палати представників і Сенату зберуться, щоби підрахувати голоси виборників. Під час підрахунку головуватиме Джозеф Байден. Йому й належить оголосити переможця виборів - того, хто набере щонайменше 270 голосів.

Як пише газета, після цього Байден запитає, чи є в кого-небудь зауваження. На цьому етапі законотворці зможуть поставити під сумнів голоси виборників чи певного штату в цілому. В разі зауважень, у членів Палати представників і Сенату буде лише дві години на те, щоби вирішити, підтримувати його чи ні.

Критика з Піднебесної

Дональд Трамп сьогодні отримав нову порцію критики від китайської преси.

Як пише Guardian, у понеділковому випуску китайської газети Global Times, яка іноді відображає офіційну точку зору китайського уряду, міститься неоднозначна редакційна стаття. Її зміст зводиться до того, що Трамп і гадки не має про те, як керувати супердержавою, пише британське видання.

"Трамп не поводиться як президент, який за місяць стане господарем Білого дому", - цитує видання рядки з газети, що контролюється комуністичною партією КНР.

Копирайт изображения Getty Images

Стаття з'явилася після того, як Трамп відреагував у Твіттері на новини про те, що китайський флот захопив дрон, який США використовували у Південнокитайському морі. Обраний президент США написав, що варто сказати Пекіну про те, що США не потрібен цей дрон і нехай залишать його собі.

"Цей 221 символ загрожує ще більшим віддаленням керівників Китаю", - відзначає Guardian. І нагадує, що відносини двох країн навряд чи покращились після телефонної розмови Трампа з президентом Тайваню.

Китайська Global Times написала, що в разі, якщо Трамп і далі так ставитиметься до Піднебесної, "Китай не проявлятиме стриманість".

Пороми під захистом

На поромах, що курсують між Британією та континентальною Європою в Ла-Манші, можуть з'явитися перевдягнені офіцери поліції, пише Daily Mail.

Видання зазначає, що британський уряд занепокоєний тим, що пороми можуть бути слабкою ланкою в оборонній політиці країни. На думку міністрів, саме їх можуть використати члени самопроголошеної Ісламської держави, аби нанести удар по Британії.

"Експерти з питань безпеки попередили (Лондон - ред.), що озброєні бойовики можуть спробувати захопити судно посеред Ла-Маншу, що спровокує жахливі наслідки", - пише видання. Додатковою мотивацією звернути увагу на пороми для потенційних терористів може стати те, що в аеропортах заходи безпеки вже посилено, відзначає Daily Mail.

Однак дозвіл на застосування поліцейських сил на поромах потребує узгодження процедурних та юридичних питань із Францією. Як пише газета, з серпня французькі морські маршали є присутніми на поромах, що курсують у протоці під прапором Франції. Але їм було дозволено знаходитися на суднах лише поза територіальними водами Великої Британії. Тепер сторони домовилися про те, що французьким маршалам можна заходити у води сусідньої країни. А Лондон розмірковує про те, щоби це правило працювало і для британських поліцейських, які будуть присутні на поромах.

"Ми співпрацюємо з французькою стороною, щоби бути впевненими в тому, що можна буде здійснювати такі само кроки, якщо ми вирішимо наслідувати їхній приклад", - цитує видання лист від британського міністра з питань внутрішньої безпеки Амбер Радд.

Чому розчаровані японці?

Копирайт изображения Getty Images

Про те, чому багато японських політиків і простих жителів розчаровані візитом Володимира Путіна до їхньої країни, пише Коммерсант.

Газета зазначає, що після зустрічі з главою Кремля прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе приділив по півгодини кожному з чотирьох головних національних каналів. Це було потрібно, щоби пояснити глядачам суть домовленостей з російським гостем.

"Володимир Путін запізнився майже на три години не тому, що не поважає Японію, переконував він глядачів, це була лише технічна накладка. Прем'єр розповів, що під час очікування російського президента відвідав могилу батька і повідомив йому про те, що продовжує справу усього його життя, намагається укласти мирний договір з Росією", - пише Коммерсант.

Видання зазначає, що Абе також назвав досягнуті домовленості важливим кроком до нормалізації відносин з Москвою. Водночас, однопартієць прем'єр-міністра Тосіхіро Нікаї розкритикував його. "Економіка є важливою, але життя людей складаються не тільки з економіки. Прем'єру варто пам'ятати про те, що більше половини японців розчаровані", - цитує його газета.

А лідер Демократичної партії Мурата Ренхо заявила, що не може позбавитись відчуття, що "територіальне питання взагалі не обговорювалося".

Коммерсант пише, що очікування японської громадськості від візиту Володимира Путіна виправдати було неможливо, оскільки "вони були явно завищені". Газета відзначає, що "останні півроку вся преса готувала жителів країни до того, що на переговорах має відбутися "значний прорив у територіальному питанні".

Коммерсант додає, що це відбувалося попри те, що "жодна з російських офіційних осіб жодного разу не заявляла про можливість подібного прориву".

Юрій Мартиненко, Служба моніторингу BBC

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів