Огляд ЗМІ: як протистояти Путіну, який сильніший за Захід?

Володимир Путін Копирайт изображения AP

Які переваги має Володимир Путін над Заходом, як Німеччині впоратися із загрозою для демократії та що замінить різдвяні листівки - в огляді іноземної преси.

Протистояти "гангстерській державі Путіна"

Оглядач Times та журналіст видання Economist Едвард Лукас закликає протистояти "гангстерській" державі Володимира Путіна.

"Настав час завдати удару по болючому місцю клептократів - по їхніх кишенях", - пише пан Лукас у колонці Times.

Оглядач зазначає, що поки більшість європейських лідерів відмовлялися бачити у Росії загрозу, вона переозброїлася та освоїла нові засоби ведення війни. Йдеться про "пропаганду, кібератаки, економічний тиск та вибіркове хабарництво".

"Тепер ця зброя використовується проти нас, і ми насилу можемо з цим впоратися", - каже пан Лукас.

Оглядач додає, що Росія виглядає слабкою порівняно з Заходом лише на папері, проте насправді вона має "значні та імовірно, надважливі переваги". Серед них журналіст виділяє рішучість пана Путіна, його здатність "порушувати правила" та "застосовувати силу".

Він зазначає, що його стратегія очевидна: "розділяй та володарюй" і вона спрацьовує. Зокрема йдеться про "винагороди" таким країнам як Угорщина за прем'єрства Віктора Орбана та "покарання" Грузії та України за те, що "насмілилися протистояти".

"Основа, що тримає країни Заходу разом, слабшає", - каже пан Лукас та додає, що Росія "перемагає та продовжує перемагати".

Оглядач закликає "протистояти" такому розвитку подій, і одним з найдієвіших методів він вважає фінансовий. Так, Захід може ускладнити "відмивання грошей російськими клептократами" через свою банківську систему, пише він.

"Такий метод завдасть удару по болючому місцю режиму пана Путіна",- додає журналіст.

Німецька демократія "під загрозою"

Німці опинилися перед новою загрозою, а на демократію в країні чекає нове випробування. Таку думку висловлює у своїй редакційній статті Washington Post.

Газета пише, що після нападу на різдвяну ярмарку у Берліні, в результаті якого загинули 12 людей, німцям варто усвідомити, що їхня свобода, відкритість та розмаїття як демократичного суспільства опинилася під загрозою.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Квіти і свічки біля місця, де вантажівка в'їхала у натовп на різдвяному ярмарку.

Видання згадує, з якими викликами демократії у цій країні довелося стикнутися у ХХ сторіччі.

"Ця жорстока загроза фундаментально схожа на ті, що були у минулому, і вона може перемогти лише якщо змусить демократичний режим занепасти", - пише Washington Post.

Тож сьогодні головне питання полягає у тому, як усім німцям, починаючи з канцлера Ангели Меркель, перемогти терористів.

Першим кроком має стати визнання слабких сторін так званої політики відкритих дверей, і пані Меркель вже це усвідомлює.

"Відповіддю пані Меркель на міграційну кризу можна захоплюватися, але зараз метою має стати раціональність", - вважає редакторський колектив видання.

Не можна дозволити терористам посіяти "внутрішній розбрат" у Німеччині та піддатися на гасла правих сил, які спрямовані проти іноземців. І пані Меркель доведеться з цим впоратися, як би складно це не було у світі, в якому риторика Дональда Трампа спрямована проти іноземців привела його до крісла у Білому домі.

"Вона має це витримати, якою б самотньою ця робота іноді не виглядала", - підсумовує газета.

Різдвяні листівки відмирають?

Копирайт изображения EPA

У світі поступово відмирає традиційний аспект зимових свят - різдвяні листівки, пише Daily Telegraph.

"Чи не найменш приємною рисою сучасного святкового періоду виглядають "дивні" електронні листівки", - зазначає газета.

Молоде покоління більше не надсилає привітання із зимовими святами на паперових листівках, принаймні поки в них не з'являться діти, а разом з ними - і творче натхнення до виготовлення листівок власноруч.

Тим не менше, останнім часом продажі листівок у Великі Британії значно зросли. Цього року британці витратили на них на 15 мільйонів фунтів більше, ніж торік.

Можливо, річ у тім, що люди і досі люблять отримувати листівки. Королівська поштова служба Британії каже, що серед тих, хто святкує Різдво, 72% віддали б перевагу отриманню паперової листівки.

Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг.

Новини на цю ж тему