"Останнє Різдво" Джорджа Майкла - огляд ЗМІ

Джордж Майкл Копирайт изображения Getty Images
Image caption "Неможливо говорити про музику 80-х, не згадавши Джорджа Майкла", пише Telegraph.

Несподівана смерть британської поп-зiрки, скасування візиту Володимира Гройсмана до Iзраїлю i катастрофа російського Ту-154 - в огляді іноземної преси.

"Останнє Різдво" Джорджа Майкла

Як багато інших газет Великої Британії, Telegraph публікує проникливу статтю про смерть "справжньої британської суперзірки" Джорджа Майкла.

"Неможливо говорити про музику 80-х, не згадавши Джорджа Майкла. Він був однією з фігур, яка визначала цю чи не найколоритнішу з епох поп-музики. У 90-ті він залишався впливовою фігурою поп-сцени, однією з наших найбільш яскравих і дивовижних ікон. І якщо його зірка з часом дещо зблідла, то тільки через невгамовний стиль особистого життя, а ніяк не через неспроможність творити", - переконує газета.

"Він підняв планку для кожного британського співака, який з'явився на поп-сцені після нього. Він був фантастичним поетом та співаком, абсолютним архітектором своїх власних фантазій, який поєднував слова, мелодію і ритм", - веде далі Telegraph. Видання запитує, чи є у світі хоч один куточок, де, наприкінці року не звучав найвідоміший з численних хітів Джорджа Майкла Last Christmas.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Його пiснi продовжують лунати.

Різдво 2016 року стало останнім в житті cпiвака. Але не для його творчості. "Його пiснi продовжують лунати", - пише Telegraph.

Україна-Ізраїль: що далі?

Одна з найвпливовіших газет Ізраїлю, Jerusalem Post, вміщує статтю свого київського кореспондента про реакцію єврейської спільноти на скасування офіційного візиту Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана до цієї близькосхідної країни.

Нагадаймо, голова уряду Ізраїлю Біньямін Нетаньяху скасував візит після того, як Україна підтримала резолюцію Ради Безпеки ООН, що засуджує будівництво поселень на територіях, які палестинці вважають окупованими.

Копирайт изображения Getty Images

Рабин Пінхас Вишедський, очільник єврейської громади Донбасу, що з початку збройного конфлікту на сході України переїхала до Києва, поділився із газетою думками про такий крок України, а також про реакцію ізраїльського кабінету.

Він висловив сподівання, що значного погіршення відносин між двома країнами не відбудеться.

"Зрозуміло, що для уряду Ізраїлю це була червона лінія, але я сподіваюся, що це не вплине на відносини між українськими євреями та Ізраїлем", - переконаний він.

Рабин Вишедський вважає, що Україна проголосувала за резолюцію під тиском з боку США, а Нетаньяху відреагував, бо цього вимагають "правила гри".

"Я сподіваюся, що відносини повернуться до нормального стану, бо в їхній основі - справжня дружба між Україною і Ізраїлем і, звичайно, із прем'єр-міністром Гройсманом", - розповів він Jerusalem Post.

Водночас, на думку іншого члена громади, Шауля Меламеда, Україна не повинна була голосувати за резолюцію, а мусила, принаймні, утрималися.

"Я не знаю, чому вони зробили це", - сказав він Jerusalem Post. Він пригадав, що свого часу Ізраїль підтримав Україну в ООН у питанні Криму.

А от на думку нардепа з групи "Відродження" Євгена Геллера, голосування не буде мати жодних наслідків для зв'язків між Ізраїлем і Україною, і при цьому не зупинить будівництва поселень.

Ту-154: поспішні висновки?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Російські слідчі розглядають цілу низку можливих причин падіння авіалайнера

Чому впав російський літак - таке питання ставить британське видання Independent у статті про катастрофу повітряного судна із 92 пасажирами на облавку. Називаючи подію не інакше, як "трагедія", видання переконане, що результати його розслідування будуть так чи інакше заполітизовані.

Independent пише, що наразі російські слідчі розглядають цілу низку можливих причин падіння авіалайнера - від помилки пілота і механічних несправностей до "людського втручання", тобто тероризму.

Видання вважає, що заяви деяких російських високопосадовців про неможливість останнього є передчасними.

"Жоден професійний слідчий не став би стверджувати нічого подібного лише за кілька годин після падіння. На жаль, Росія має історію атак на авіалайнери", - зазначає Independent.

"Це не є неможливим. Список організацій, які могли б влаштувати це є довгим - від чеченських сепаратистів до "Ісламської Держави".

Independent також нагадує, що за 44 роки експлуатації літаків типу ТУ-154 десятки з них зазнали катастрофи.

"Це й не дивно з огляду на складні умови їхньої експлуатації. Ту-154 створений ще у Радянському Союзі, коли технології пасажирських лайнерів були доволі примітивними. Хоча його з часом і модернізували, порівняно із сучасними західними зразками це досить відсталий літак", - зауважує видання.

"Але незалежно від того, яку причину зазначать у фінальному звіті про причини втрати літака і його непересічних пасажирів, його все рівно заполітизують", - підсумовує Independent.

Огляд преси підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів