Культогляд: чому Джордж Майкл не любив Безтурботний шепіт?

Джордж Майкл Копирайт изображения Getty Images
Image caption Джордж Майкл дивувався, що Careless whisper справляє сильне враження на публіку

Джордж Майкл, Керрі Фішер та Марія-Антуанетта - герої культогляду тижня, що минає.

"Безтурботний шепіт"

Цього тижня уся преса згадувала співака Джорджа Майкла, який раптово помер на католицьке Різдво.

Окрім традиційних некрологів багато видань опублікували матеріали про його буремне особисте життя та благодійну діяльність, яку виконавець не афішував.

А от Independent розказує про його неоднозначне ставлення до пісні Careless whisper ("Безтурботний шепіт"), яка дала потужний поштовх його сольній кар'єрі. Цей сингл, співавтором якого був ще юний Джордж, опинився на найвищих щаблях хіт-парадів у 25 країнах світу. Продали шість мільйонів платівок.

Але сам співак ніколи не розумів, чому так сталося.

У своїй автобіографії 1991 року він написав, що ця пісня "не була невід'ємною частиною мого емоційного зростання".

Значно пізніше, в одному з інтерв'ю, він так само зневажливо висловився щодо "Безтурботного шепоту": "Я все ще трохи спантеличений щодо того, чому вона справила таке враження на публіку".

Композицію він написав, бо йому не було чим себе розважити, коли він їхав на автобусі на роботу. Тоді Джордж працював білетером в кінотеатрі.

"Мені було всього 17 років і я мало про що знав, тим паче про особисті стосунки", - зізнався він.

Саме тому такий приголомшуючий успіх пісні завжди його дивував, додає Independent.

Бікіні принцеси Леї

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Пані Фішер це бекіні було не зовсім до вподоби

Цього тижня не стало і "принцеси Леї" з "Зоряних війн" - Керрі Фішер.

Daily Telegraph присвячує одну із статей знаменитому золотому бікіні, в якому акторка з'явилася в сцені епізоду "Повернення Джедая".

Видання зазначає, що мало який костюм в історії кінематографа є більш "канонічним". Та нагадує, що його часто можна побачити під час зустрічей, які влаштовують прихильники епопеї Джорджа Лукаса, а минулого року оригінальний бікіні продали за майже сто тисяч доларів на аукціоні.

Але самій пані Фішер цей предмет сценічного гардеробу був не зовсім до вподоби. Про це вона неодноразово казала.

В першу чергу тому, що за життя вона була палкою феміністкою. І ці її погляди йшли врозріз з образом майже оголеної полонянки, завдяки якому вона, цього не бажаючи, стала секс-символом, пояснює видання.

По-друге, акторка взагалі не любила відвертий одяг. "Це не мій стиль… Це був не мій вибір", - розповіла вона якось журналу People.

А ще найвідоміше бікіні світу, зроблене як з металу, так і з гуми і шкіри, аби в ньому було зручніше виконувати трюки, було вкрай незручним.

"Я пам'ятаю те залізне бікіні, яке було на мені в "Епізоді VI" - те, що супермоделі врешті-решт будуть носити в сьомому колі пекла", - так колись пані Фішер прокоментувала своє вбрання для Newsweek.

Париж революційний

"Страйки, протести і терористи відлякали туристів від Парижа, але тепер місто сподівається привабити їх за допомогою вражаючого нового погляду на Французьку революцію" - пише The Times.

Нещодавно міська рада затвердила плани розробити екскурсійний маршрут та провести виставки по місцях, які найбільше асоціюються з падінням монархії, - як от Бастилія чи Площа Злагоди, на якій в ті драматичні часи на гільйотинах розправлялись з найодіознішими постатями старого режиму.

Однією з них є, звісно, Марія-Антуанетта - розбещена злодійка, як її багато хто уявляє.

В Консьєржері, колишній в'язниці, де вона провела останні дні перед стратою, нині відкрилась виставка, присвячена революційним подіям і самій королеві. Серед експонатів - її скромна тюремна сукня, волосся, частина поясу.

Ця експозиція, за словами кураторів, є спробою переосмислити революцію, розповісти про неї більш неупереджено. І тим самим зацікавити туристів. Видання цитує пару з Австралії, які зізналися, що вирішили прийти до Консьєржері саме завдяки Марії-Антуанетті.

Втім, директор закладу, хоча і погоджується, що це цікава історична постать, радить не переоцінювати її вплив на статистику відвідувань.

Прима-балерина за 50

Копирайт изображения Getty Images
Image caption "Не танцюючи, я відчувала, що у мене не було справжньої мети", каже Алессандра Феррі.

Ніколи не відмовляйтесь від улюбленої справи - таку пораду в інтерв'ю з Daily Mail дає найстарша прима-балерина британського Королівського балету, 53-річна Алессандра Феррі.

В свій час вона, юна протеже великого Михайла Баришнікова, була наймолодшою танцівницею цієї ж трупи. Але після 22 років на сцені вирішила, що прийшов час для буденного, спокійного сімейного життя, аби більше піклуватися про чоловіка та двох дітей. Більш того, в той час по відношенню до виконавиць у певному віці панували стереотипи.

Але це рішення згодом не лише зруйнувало шлюб балерини, а й суттєво вплинуло на її фізичне та психологічне самопочуття.

Без звичних навантажень у неї почали боліти суглоби, але найважче було саме емоційно: "Не танцюючи, я відчувала, що у мене не було справжньої мети".

І от тому після тривалої паузи вона вирішила повернутися до театру.

Пані Феррі визнає, що їй вже не під силу виконати складні і виснажливі партії в таких балетах, як "Жізель", "Лебедине озеро" чи "Дон Кіхот".

Але додає: "Є усі ці чудові новостворені ролі для мене, і це прекрасно, що є інтерес до того, аби створювати ролі для жінки більш старшого віку".

"Але я зрозуміла, що я не така жінка. Я не почуваюсь на 50, не повожусь, як 50-річна, тому і подумала собі: "Забудь про цифру і просто живи, як відчуваєш"", - каже вона.

Огляд підготував Андрій Кондратьєв, Служба моніторингу ВВС