Українські тижневики: рейтинги "перемог" та "зрад" у 2016 році

Надія Савченко Копирайт изображения Getty Images

Найгучніші "перемоги" та "зради", економічні результати та невизначене майбутнє - у підсумках року, що минає, - за версією українських тижневиків

Рейтинг "перемог"-"зрад" 2016 року

Власний рейтинг так-званих "перемог", що протягом 2016 року перетворилися на "зради" для України пропонує "Корреспондент".

Однією з головних таких подій видання називає повернення народного депутата Надії Савченко з російського ув'язнення.

"Нація боролася за звільнення національного героя, проте вже за декілька днів після помилування у Росії та повернення до Києва, Савченко оголосили "зрадником", - пише видання.

До цієї ж категорії "Корреспондент" відніс і залучення до українського уряду міністрів-іноземців.

"Широко розрекламоване запрошення на керівні посади (міністрів, голів ОДА тощо) іноземців за півтора роки обернулося тим, що більшість із них залишили країну, а деякі стали опозиційними політиками в самій Україні", - каже тижневик. Та додає, що у ЄС таку ситуацію сприймають як ознаку "неспроможності" подолати корупцію у країні.

Не оминуло увагою видання і обіцянки української влади щодо отримання безвізу з ЄС у 2016 році. Зокрема, "Корреспондент" підкреслює, що вперше український президент Петро Порошенко заговорив про безвізовий режим ще на посаді міністра закордонних справ у 2010 році. А подорожувати до Європи без віз, за його словами, українці мали б почати ще п'ять років тому.

До переліку видання також внесло введення електронного декларування майна та статків українських посадовців, діяльність антикорупційного бюро, приватизацію державних компаній, точніше невиконання її плану, програму допомоги від МВФ, яка сьогодні "фактично згорнута" та "війну" з Росією на тлі підтримки дипломатичних та економічних відносин з цією країною.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Петро Порошенко

"Дзеркало тижня": Future Indefinite

Майбутнє українців сьогодні виглядає особливо "невизначеним", особливо з огляду на палітру політичних подій, що відбувалися у році, що минає, та дії влади. Таку думку висловлює один із авторів "Дзеркала тижня".

Автор дивується, чому люди ставлять запитання: "чому ця влада не ефективна?"

"А як може бути ефективним гібрид романтика, авантюриста та крадія", - відповідає на власне запитання він.

Громадяни будь-якої країни мають відчувати довіру та впевненість в тому, що ті, кому вони довірили керувати державою, дотримаються власних обіцянок. Проте, українці цього не відчувають.

"З довірою у всіх без винятку печерських лідерів нашої країни - катастрофа", - каже автор.

Він додає, що електронні декларації лише у цифрах підтвердили факт "махінацій", які всі відчували раніше.

Автор зазначає, що Президенту України Петру Порошенку не вдалося побудувати систему влади, яка б функціонувала без збоїв, а сам він користується не надто великою популярністю.

Більшість українців втомилися як від ситуації, що склалася на Сході країни, так і від спроб вижити на "копійчини, які називають зарплатою чи пенсією". А як буде навіть у найближчій перспективі, визначити складно, підсумовує автор.

Копирайт изображения Getty Images

Економічні підсумки та прогнози

2016 рік додав нових проблем українській економіці, а от методи їхнього вирішення залишилися старими. Такий висновок робить газета "День", підбиваючи економічні підсумки року. У той же час, можна було спостерігати і деякі позитивні зміни.

Видання наводить коментар директора Інституту імені Олександра Поля Володимира Панченко, який називає 2016-й "роком мікростабілізації на тлі катастрофічного падіння економіки у 2014-15".

Експерт зазначає, що відбулося помірне відновлення промислового виробництва та завершення процесу "зачистки" банківської системи Національним банком України. Він також звертає увагу на створення кредитно-експортного агентства, як "мінімального стимулу" для розвитку національної економіки.

Видання каже, що однією з головних передумов зростання економіки стало збільшення надходження інвестицій.

Щодо очікувань на наступний рік, економічні експерти кажуть, що перспективи української економіки досить оптимістичні. Зокрема, варто очікувати росту експорту та "збереження тренду зростання капітальних інвестицій", пише "День".

Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг.

Новини на цю ж тему