Преса: не треба ховати правду про хакерство Росії

Дональд Трамп Копирайт изображения AFP

Відповідь Адміністрації президента України на статтю Віктора Пінчука у Wall Street Journal, заклик "припинити замовчувати правду" про імовірну причетність Росії до хакерської атаки на США та залежність собак від ТБ - в огляді англомовної преси.

Припинити "замовчувати правду"

Washington Post закликає новообраного президента США Дональда Трампа припинити спроби "замовчувати правду" про можливу причетність Росії до хакерської атаки на країну.

Як пише газета, деякі представники Республіканської партії, у тому числі і сам пан Трамп, можливо, і гадки не мають про існування "сильних доказів" того, що Росія "хакнула" електронну базу Демократичної партії, аби вплинути на результат виборів.

"Або вони планують поховати історію про безпрецедентне вторгнення в американську демократію ворожої іноземної сили", - припускає видання.

Лише так можна пояснити бажання деяких республіканців уникнути залучення сторонніх комітетів до розслідування цієї справи, додає газета.

І це може стати на заваді оприлюдненню "незручної правди" про перемогу пана Тампа на виборах. Продовження ж розслідування у рамках слідчого комітету, який очолюють республіканці, означатиме меншу кількість результатів доступних для широкого загалу та більшу кількість засекречених матеріалів, додає Washington Post.

У цей час новообраний американський президент продовжує "відкидати реальність", а його "антипатія" до секретних відомства США виглядає досить дивно, підсумовує видання.

Відповідь Пінчуку

Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption В адміністрації Петра Порошенка кажуть, що не слід іти на компроміси "на умовах Росії"

Україна не піде на компроміси, запропоновані мільярдером Віктором Пінчуком у статті Wall Street Journal, в якій він окрім іншого пропонував поступитися Кримом. Про це йдеться в відповіді заступника голови Адміністрації президента Костянтина Єлісеєва, яку опублікувала на своїх шпальтах американська газета.

"Я погоджуюся з його шляхетним закликом до миру на Донбасі, проте я не можу погодитися з його закликами до компромісів, що ґрунтуються на побоюванях", - пише пан Єлісеєв у колонці під заголовком "Повага до України - вкрай важлива для довготривалого миру".

Український високопосадовець додає, що страх та слабкість лише "підігрівають апетити Росії", заохочуючи до більшої агресії з її боку.

Він перераховує три ключові позиції, з якими Україна не може поступитися "ані сьогодні, ані у майбутньому".

"Ні - зміні курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію", - пише пан Єлісеєв та додає, що це означатиме відмову від незалежності країни.

"Ні - торгівлі територією України, чи то Донбасом чи Кримом. Ці території не можуть бути частиною торгів за мир", - наголошує пан Єлісееєв.

"Ні - виборам на Донбасі за присутності російських військових на українській землі", - додає посадовець.

Насамкінець заступник голови президентської адміністрації зауважує, що компроміси на умовах Росії - хибний шлях до вирішення проблеми.

"Цифровий омбудсмен" для дітей

Копирайт изображения Getty Images

У Великій Британії може з'явитися посадовець, який контролюватиме дітей та підлітків у соцмережах. З такою пропозицією звернулася до уряду дитячий омбудсмен Анна Лонгфілд, повідомляє Times.

Чиновниця стурбована кількістю часу, яку британські діти проводять онлайн та пропонує створити посаду "дитячого цифрового омбудсмена". Її ідея полягає у тому, щоб цей посадовець виступав як "медіатор" між соціальними мережами та їхніми молодими користувачами.

Згідно з даними звіту, який оприлюднила омбудсмен, діти у віці від трьох до чотирьох років щоденно проводять в середньому вісім годин онлайн. Для дітей 12-15 років ця цифра складає 20 годин.

Проблема полягає в тому, що більшість молодих людей не повністю усвідомлюють наслідки їхньої поведінки в інтернеті. Так, згідно з даними звіту, у дітей виникають труднощі з розумінням умов використання соціальних мереж.

Одне з досліджень показало, що жоден з підлітків не зміг до кінця зрозуміти, що означають умови користування сайтом Instagram, прочитавши їх. Після спрощеного пояснення юристів з'ясувалося, що сайт може ділитися персональною інформацією користувача та його фото з іншими компаніями, а доступ до контенту може зберігатися навіть після закриття акаунту.

З огляду на це, пані Лонгфілд наголошує на необхідності переписати ця положення для дітей та підлітків більш простою мовою.

Собаки залежні від ТБ?

Копирайт изображения AP

Деякі породи собак можуть бути схильними до залежності від перегляду телевізійних програм та фільмів. Такі результати нового дослідження, проведеного співробітниками Університету Центрального Ланкширу, повідомляє Daily Mail.

Про те, що ці домашні улюбленці полюбляють спостерігати за зображенням на телеекрані було відомо давно. Але про те, як саме вони сприймають дію на екрані, стало відомо нещодавно.

З'ясувалося, що такі породи як тер'єри та віппети більш схильні до перегляду ТБ, адже вони покладаються на зорове сприйняття. Натомість біглі більше спираються на нюх, і тому візуальна картинка не має для них великого значення.

Якщо ви не хочете, аби ваш улюбленець нудьгував вдома поки ви залишаєте його наодинці, варто врахувати деякі деталі. Дослідники радять розміщувати телевізор на підлозі, аби він був на рівні очей тварини, в іншому разі вона не зможе розрізнити зображення, пише Daily Mail.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.