Огляд ЗМІ: світ стоїть на порозі хаосу?

Перуанські шамани тримаючи портрети Дональда Трампа і Володимира Путіна під час ритуалу передбачень на наступний рік Копирайт изображения Reuters
Image caption Перуанські шамани тримають портрети Дональда Трампа і Володимира Путіна під час ритуалу передбачень на наступний рік

Чи наближається світ до глобального безладу, чому Дональд Трамп продовжує відкидати заяви американських спецслужб та хто очолить переговори щодо "брекзиту"- в огляді англомовної преси.

На шляху до світового безладу

Чи визначатиме протекціонізм та конфлікт інтересів наступний етап світового розвитку, з'ясовує у своїй статті журналіст Financial Times Мартін Вульф.

Газета на першій шпальті публікує статтю автора під заголовком "Довга та болюча дорога до світового безладу", у якій той стверджує, що людство втратило здатність вчитися на власних помилках.

"Ми знову живемо в епоху галасливого націоналізму та ксенофобії. Надії на новий відважний світ прогресу, гармонії та демократії, що з'явилися з відкриттям ринків у 80-х роках та занеподом радянського комунізму у 1989-91, перетворилися на попіл", - каже журналіст.

Автор звертається до історії та згадує, як з'являлася ідея більш тісної співпраці між країнами у ХХ столітті та як формувався світоустрій після Другої світової війни.

Журналіст зазначає, що якщо післявоєнна епоха завершилася "розчаруванням" для Радянського союзу та "ейфорією" для Заходу, нині ситуація протилежна, і зараз саме Захід відчуває "геополітичне та економічне розчарування".

Автор каже, що західні демократії припустилися низки помилок, наприклад, у питанні Близького Сходу. Це призвело як до суттєвих геополітичних змін, так і позначилося на економіці країн.

Зараз існує висока імовірність того, що Захід стане "дестабілізуючим" фактором у глобальному розвикту, додає він.

"Захід не зцілить себе ігноруючи уроки історії, та цим він може посіяти хаос", - підсумовує журналіст Financial Times.

Американські спецслужби проти Трампа

Копирайт изображения AP

Новообраний президент США Дональд Трамп "плідно працює" над делегітимізацією американських спецслужб. Таку думку висловлює New York Times у своїй редакційній статті.

Газета намагається знайти відповідь на запитання: "Яка причина може стояти за спробами Дональда Трампа дискредитувати американські спецслужби?"

Видання припускає, що майбутній голова Білого дому "не може пережити" того, що хтось сумнівається у його перемозі на виборах.

"Пан Трамп знову показав, що він більше переймається власним его, ніж чимсь іншим", - пише газета.

Видання підкреслює, що достатньо складно зрозуміти, чи плани мільярдера реформувати систему американських спецслужб є його "вендеттою" чи серйозною ініціативою для запровадження змін, яких ця система потребує.

Насамкінець New York Times пише, що якими б не були справжні мотиви пана Трампа, врешті-решт йому доведеться відповідати перед своїм народом у разі зіткнення США з реальною загрозою.

Новий перемовник для "брекзиту"

Відставка посла Великої Британії у ЄС Івана Роджерса та призначення на його на посаду колишнього посла в Україні та Росії Тіма Барроу стала однією з головних тем для обговорення у британській пресі.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Тім Барроу буде одним з ключових перемовників про вихід Британії з ЄС

Зокрема, оглядач Independent Деніс Макшейн каже, що пан Барроу - "найкраща постать", яка може запустити процес виходу країни з ЄС. Як аргумент автор наводить досвід дипломата під час роботи у Москві та наголошує на тому, що той "протягом років мав справу з Путіним".

"Барроу протягом років мусив повідомляти Лондону, що Путін не змінить свою позицію щодо Сирії, "Газпрому" чи Криму", - пише оглядач видання.

Він додає, що тепер дипломату доведеться передавати схожу інформацію щодо позиції Брюсселя у переговорах з Британією.

Автор зазначає, що пан Барроу чудово розуміє, що ключовим гравцем у переговорах з Британією буде Ангела Меркель, і навряд чи ситуація зміниться до того, як у Німеччині пройдуть вибори у вересні цього року.

І якщо її переоберуть канцлером, вона продовжуватиме наполягати на тому, що питання вільного руху товарів, капіталу, послуг та людей у межах ЄС не може бути предметом для обговорення. Та з огляду на свій досвід він має впоратися.

"Призначення Барроу - величезна перемога для Міністерства закордонних справ, адже він - неперевершений інсайдер", - додає оглядач.

Насамкінець, автор пише, що пан пан Барроу буде не у кращій ситуації, ніж його попередник.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему