Преса: чому британці їдуть відпочивати у церкви?

"Чемпінг" утворюється від англійського слова church, або церква, та вже звичного кемпінгу Копирайт изображения Getty Images
Image caption "Чемпінг" утворюється від англійського слова church, або церква, та вже звичного кемпінгу

Чи перетвориться "брекзит" на "залізничну катастрофу", чому варто спати після обіду і що таке "чемпінг" - в огляді суботньої іноземної преси.

Мінливість "брекзиту"

Звільнення британського посла до ЄС сера Айвена Роджерса та призначення сера Тіма Барроу на його пост спричинили нову хвилю обговорень умов "брекзиту" в британській пресі.

Так, на думку Guardian, перед Барроу стоїть складне завдання із стримування перетворення процесу виходу Сполученого Королівства з ЄС на "безлад".

Якщо раніше здавалося, що йдеться про вибір між більш м'якими чи суворими умовами "брекзиту", йдеться у виданні, тепер існує занепокоєння, що процес може радше нагадувати "залізничну катастрофу". За такого сценарію, через несумісні вимоги, які висуваються на переговорах британським урядом та урядами 27 інших країн, Британія може залишитися без будь-якої угоди взагалі.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Тім Барроу (зліва) став новим послом Британії в ЄС

На думку ж Sun, Британії не варто зважати на можливі наслідки "віслючої впертості" ЄС і сміливо йти на переговори. Втім, додає видання, країні варто бути готовою вийти з них, аніж підписувати погану угоду, розроблену поспіхом.Тім Барроу (зліва) став новим послом Британії в ЄС

Daily Mail також вважає, що Британія має дуже сильні позиції на переговорах з ЄС, оскільки вона є "найкращим ринком" Європи.

Express висловлює незадоволення позицією першого міністра Шотландії Ніколи Стерджен, яка припустила, що "м'який" вихід з ЄС прибере з порядку денного перспективу набуття незалежності Шотландією. На думку газети, якщо при виході з ЄС Велика Британія не збереже контроль над кордонами, законодавством, податками та торговельними відносинами, це буде "фальшивий" брекзит.

"Хакерська історія"

Російська хакерка Аліса Шевченко, чия компанія потрапила під санкції, оскільки Білий Дім вважає її причетною до втручання в американські вибори, відкидає звинувачення і стверджує, що ніколи свідомо не працювала на російський уряд, пише Guardian.

Як нагадує видання, компанію було включено до санкційного списку за те, що вона "виконувала технічні досліди і надавали розробки для Головного управління розвідки" Росії.

У спілкуванні з Guardian Шевченко назвала "рівень істерії навколо всієї "російської хакерської історії" безумним" і припустила, що її фірма потрапила під санкції або через "технічно некомпетентне перекручування фактів", або "хтось під виглядом її компанії" обдурив американський уряд.

Вона стверджує, що до неї неодноразово зверталися із пропозиціями про співпрацю люди, яких вона вважає представниками російського уряду, але вона відмовлялася від пропозицій.

Як пише газета, виконання завдань, пов'язаних із державною інформаційною безпекою, незалежними компаніями є нормальною практикою у більшості країн, включаючи Росію.

"Майже кожен в цій спільноті колись виконував якусь роботу для свого уряду", каже Дейв Айтель, голова американської компанії з розробки програмних засобів захисту Immunity. За його словами, Шевченко "дуже відома в спільноті фахівців з інформаційної безпеки".

Мозок потребує сну

Післяобідній сон позитивно впливає на роботу мозку, стверджує Express з посиланням на американських вчених.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Спати після обіду слід не довше години, кажуть дослідники

Досліди, проведені вченими серед 3 тисяч людей старших за 65 років, показали, що ті, хто відпочивав вдень, краще розв'язували математичні вправи і запам'ятовували слова, ніж ті, хто не мав післяобіднього сну.

Як стверджує доктор Джанксін Лі з Американської асоціації із дослідження проблем здоров'я при старінні, розумові звички людей, які не спали після обіду протягом дослідження, знизилися до того рівня, якого вони б мали досягти за п'ять років природного старіння.

За словами вчених, тривалість сну повинна складати саме 60 хвилин, адже довша чи коротша "сієста" не матиме подібного ефекту.

Нове у відпочинку

На зміну таким видам відпочинку, як кемпінг і "глемпінг", тобто поєднання гламурного відпочинку з кемпінгом, приходить "чемпінг", пише The Times.

"Чемпінг" утворюється від англійського слова church, або церква, та вже звичного кемпінгу, що в сумі означає невибагливий відпочинок у церквах.

Невибагливий настільки, що про центральне опалення, душ чи, скажімо, фіранки не йдеться, зауважує видання.

За даними газети, минулого року такою послугою в Британії скористалися в чотири рази більше людей, ніж попереднього, тому "Фонд збереження церков" планує розширити мережу залучених церков із семи до 12.

Мова здебільшого йде про церкви, які не використовуються активно для релігійних відправ.

"Ми би не хотіли, аби люди вважали наші церкви музейними експонатами. Навпаки ми хочемо, щоб вони здавалися їм живими і яскравими", - пояснила газеті представниця фонду.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему