Сімейна політика Трампа - огляд ЗМІ

Джаред Кушнер Копирайт изображения Getty Images
Image caption Чи етично призначати головним радником у Білому домі власного зятя?

Етичний аспект призначення зятя Дональда Трампа одним з головних радників у Білому домі, загроза російських "кібер-воїнів" та відповідь Джорджа Клуні пану Трампу. Про це - в огляді англомовної преси.

Від чого відмовляється зять Трампа

Призначення Джареда Кушнера, зятя новообраного президента США Дональда Трампа, на посаду одного зі старших радників у Білому домі викликає у деяких юристів запитання щодо етичності такого кроку, каже New York Times.

Попри заяви оточення пана Кушнера про його готовність продати активи для уникнення конфлікту інтересів, дехто ставить під сумнів ефект від цього кроку.

Справа в тому, що 35-річний інвестор планує продавати свої статки або брату, або сімейному трасту, який контролює його мати, каже газета.

"Як на мене, це виглядає як гра у наперстки", - видання цитує юриста Меттью Сандерса.

Пан Кушнер планує продати свою частку у 35 інвест-проектах, у тому числі у головному офісі його родини на П'ятій авеню, що у центрі Мангеттену, а також переглянути свою участь у решті проектів, щоб відійти від управління ними.

Окрім цього, він хоче продати видання New York Observer та піти з посади виконавчого директора компанії Kushner Companies - родинного бізнесу.

Навіть після продажу пан Кушнер матиме зв'язок з родинною імперією, яка володіє нерухомістю по всій країні, каже газета.

Наразі команда зятя пана Трампа та Комiтет з питань урядової етики США працюють над планом, який би задовольнив обидві сторони, підсумовує New York Times.

Financial Times: Європа перед загрозою

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Російські "кібер-воїни" становлять загрозу для Європи, вважає Financial Times.

Європа має розробити єдину стратегію, спрямовану на боротьбу з дезінформацією, вважає Financial Times.

Так бізнес-видання коментує результати звіту, оприлюдненого напередодні американськими спецслужбами, у якому ті звинуватили Росію та її керівництво в організації хакерських атак під час президентських виборів у США. У Москві звинувачення відкидають.

"У пана Трампа можуть бути свої причини для того, щоб відкидати цю заяву. Та для самовдоволення європейських лідерів немає жодного виправдання", - каже газета.

Видання застерігає, що Європі не варто недооцінювати здатність президента Росії Володимира Путіна "завдати шкоди", навіть якщо висновки американських спецслужб хибні.

"Кремль звернувся до темного мистецтва пропаганди, відточив свою майстерність у ньому за радянських часів та модернізував для досягнення найбільшого ефекту", - додає видання.

Російські "кібер-воїни" становлять загрозу для Європи, яку варто розглядати у контексті, каже Financial Times та додає, що наразі вона переживає "безлад".

Видання вважає, що ще до американських виборів Росія здійснювала кібер-атаки на європейські країни, а її здатність генерувати та розповсюджувати фейкові новини суттєво відрізняє її від інших країн, які підозрюють у причетності до кібер-злочинності.

Тож прийшов час європейським посадовцям більш ретельно аналізувати інформацію щодо природи загрози та навчитися "відрізняти сигнал від шуму", зазначає видання.

"Постала нагальна потреба в інтегрованій стратегії із залученням значних ресурсів", - підсумовує Financial Times.

Британія та НАТО: що далі?

Велика Британія може втратити позицію лідера у НАТО після того, як вийде зі складу ЄС, а її місце може зайняти Франція. Такого висновку дійшов Королівський об'єднаний інститут оборонних досліджень, повідомляє Times.

"Це свідчитиме про втрату престижу Британією, яка була заступником верховного головнокомандуючого альянсу майже безперервно з часів маршала Бернарда Монтгомері у 1951 році", - каже видання.

Газета посилається на джерела, які стверджують, що Франція, імовірно, "використає" "брекзит" для посилення своєї позиції в альянсі.

Видання додає, що минулої осені неофіційна французька делегація відвідала Вашингтон для того, щоб "пролобіювати" серед американських посадовців свою позицію.

"Наскільки відомо, ряд країн-членів НАТО неофіційно обговорює, чи має представник Британії залишити за собою титул військового командувача No 2", - каже Times.

Якими б не були наслідки такого кроку, вони безпосередньо пов'язані з "брекзитом", наводить видання слова директора інституту Малкольма Чальмерза.

На підтримку Меріл Стріп

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Джордж Клуні підтримав Меріл Стріп, розкритикувавши Дональда Трампа.

Джордж Клуні підтримав Меріл Стріп, розкритикувавши реакцію Дональда Трампа на її промову під час церемонії вручення нагород "Золотий глобус", повідомляє Guardian.

У понеділок новообраний президент США написав у своєму Твіттері, що пані Стріп - "одна з найбільш переоцінених акторок у Голівуді" - у відповідь на її "напад" на себе.

"Чи не маєте ви керувати країною?" - поставив питання пан Клуні під час презентації документальної стрічки "Білі шоломи", яка зображує роботу волонтерів у Сирії.

"Я не голосував за нього, я його не підтримую і я не вважаю, що він - правильний вибір", - зазначив американський актор та додав, що цього разу США "трохи не пощастило".

Пан Клуні висловив сподівання, що пан Трамп "не зіпсує все" і додав, що у разі, якщо США не впорається зі своєю політикою, почнуть відбуватися "дійсно жахливі речі".

Огляд преси підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів