В адміністрації Трампа "панує безлад" - ЗМІ

Дональд Трамп Копирайт изображения Spencer Platt/Getty

На перших шпальтах чи не всієї англомовної преси по обидва боки Атлантики фото Дональда Трампа.

У заголовках газети пишуть про його "обурення" і "зухвалість", а також "закиди" до ЗМІ під час першої з липня прес-конференції обраного президента у Нью-Йорку.

Усе це на тлі оприлюдненої напередодні інформації щодо імовірної наявності у російських спецслужб компрометуючих матеріалів на мільярдера, яку він спростовує.

"Улюблена зброя" Кремля

Якщо інформація про те, що Росія дійсно володіє компроматом на Дональда Трампа виявиться правдивою, це не стане сюрпризом.

Таку думку висловлює співробітник Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень Ігор Сутягін у статті, яку публікує на своїх сторінках Daily Telegraph.

Копирайт изображения SAVO PRELEVIC/Getty

Автор згадує про перший візит мільярдера до Радянського Союзу у 1987 році. Можливо, тоді, він і не думав про політику, та з КДБ йому, напевно, доводилося зустрічатися, адже це було за традицією радянської системи, каже пан Сутягін.

"Вони (КДБ. - Ред.) завжди збирали компромат на тих, хто становив будь-який інтерес, аби маніпулювати цими людьми - і не має значення чи це союзники, чи ні", - каже він.

Автор називає збір компромату "особливістю" російських спецслужб. Він додає, що у них є свої методи отримання необхідної інформації.

"Росіяни не лише знають як збирати компромат, а і як його застосувати, аби вплинути на об'єкт", - каже автор.

Певні критики вже кажуть, що "тепле" ставлення пана Трампа до Москви - ознака того, що він вже на її "гачку", та насправді він лише відстоює свою легітимність, вважає автор.

Насамкінець, Ігор Сутягін каже, що улюбленою зброєю президента Росії Володимира Путіна проти Заходу завжди була "непередбачуваність", проте з американським президентом вона може не спрацювати.

Адже, йому доведеться мати справу з таким самим "забіякою", як і він сам.

Трамп і Росія

Оглядач Times Девід Арроновіч закликає читачів поставитися до інформації щодо ймовірних зв'язків пана Трампа з Росією "зі скепсисом".

"Думка про те, що певні речі надто добре виглядають для того, щоб бути правдою, зазвичай, підтверджується", - каже автор згадуючи про "непристойні" подробиці нібито компрометуючих матеріалів на новообраного американського президента.

Оглядач зазначає, що такі конспірологічні теорії більше підходять для сюжетів книжок.

Водночас пан Арроновіч згадує про спростування паном Трампом інформації, розповсюдженої американськими ЗМІ, яку також відкидає Москва.

"Та він просить читача повірити тій самій Росії, яка сфабрикувала докази втручання України у збиття малазійського боїнга рейсу МН17. Після цього, жодна людина у здоровому глузді не повірить жодній із заяв, які робить Москва", - каже він.

Автор додає, що за "нормальних часів" він би з великим скепсисом поставився до так званого "досьє" на пана Трампа, та ми живемо "не за нормальних часів", і це через Росію.

"Російські фабрики інтернет тролів - не фікція уяви письменника-фантаста, а доведений факт. Стратегія спрямована на те, щоб перешкодити Європі та Америці цілком помітна", - каже оглядач Times.

Насамкінець, автор каже що наразі майбутнє виглядає невизначеним, особливо з огляду на те, хто наразі керує Росією.

"Безглузде президентство"

Наразі можна з впевненістю сказати, що в адміністрації Дональда Трампа "панує безлад".

Таку думку у своїй колонці висловлює оглядач Guardian Річард Вульф за підсумками прес-конференції новообраного президента.

Копирайт изображения DON EMMERT/Getty

Автор каже, що вчорашня поява мільярдера перед журналістами не підтвердила розповсюдженої думки про те, що він "майстер маніпуляції медіа".

За результатами прес-конференції можна сказати, що його команда не має жодної стратегії врегулювання "російської кризи", яка назрівала протягом минулого року.

"Для шоумена, який обіцяв відродити еру Рейгана (Рональда, 40-го президента США. - Ред.), та навіть поцупив його гасло, це лише одне з найбільш неочікуваних відкриттів останніх днів", - каже оглядач видання.

Він згадує слова мільярдера про те, що ставлення Росії до нього - це "актив" і додає: "звіти спецслужб дійсно називають вас активом у контексті Росії, та навряд чи це має таке саме значення, яким його бачите ви".

Пан Вульф каже, що новообраний президент "ніколи не навчиться на власних помилках", а те, що він "продовжує вести війну" зі своїми спецслужбами, підтверджує цей факт.

"Якщо це і є сценарій пана Трампа для врегулювання кризи, тоді його політичні опоненти можуть розслабитися та насолоджуватися виставою", - підсумовує оглядач Guardian.

Трамп як шоу-мен

Всі хто сподівалися на те, що тягар відповідальності та честь бути президентом можуть "вгамувати" Дональда Трампа пережили "шок" під час його вчорашньої прес-конференції, каже New York Times.

Копирайт изображения Drew Angerer/Getty

Видання зазначає, що новообраний президент продемонстрував лише "примхливість та хвастощі" у відповідях на ті питання, які турбували громадськість під час його передвиборчої кампанії.

Зокрема, газета зі скепсисом коментує рішення обраного президента передати управління своїми компаніями своїм старшим синам і називає його "напів-мірою", яка навряд чи вирішить питання конфлікту інтересів.

"Не відмовившись від права власності на свій бізнес, Дональд Трамп дає зелене світло корупції", - каже газета.

У виданні також занепокоєні долею іноземних угод, які компанії мільярдера уклали з особами, що пов'язані з політикою у Туреччині, Індії та Філліпінах.

Не знайшли належної відповіді і запитання щодо ймовірних зв'язків з Росією, оприлюднення податкового звіту та вирішення економічних проблем, каже New York Times.

Насамкінець, газета каже, що Дональд Трамп завершив прес-конференцію у традиційній для шоу-мена манері.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів