Independent: "Польська мрія - це американські військові"

Можливе погіршення американсько-китайських відносин, американська танкова бригада в Польщі, та її вплив на політику в регіоні - в огляді іноземної преси.

Ризик протистояння з Китаєм

Копирайт изображения Getty Images

Новообраний президент США Дональд Трамп ризикує бути втягнутим в сильне протистояння з Китаєм, якщо США спробує блокувати Південно-Китайське море, пише британське видання Guardian, цитуючи китайські газети.

За словами видання, після слів кандидата на посаду держсекретаря США Рекса Тіллерсона про те, що доступ Китаю до штучних островів, що він створює в Південно-Китайському морі, буде обмежений, китайська преса заявила, що якщо ці слова стануть політикою Трампа, "обом сторонам треба готуватися до військового протистояння".

Конфлікт щодо контролю над Південно-Китайським морем точиться поміж декількох азійських країн, пояснює видання.

Тіллерсон не пояснював, як США збирається заблокувати доступ до островів, але експерти зазначають, що зробити це можна тільки за допомогою військової сили, каже видання.

За часів Обами, США залишалися нейтральними відносно заяв Китаю щодо суверенного контролю Південно-Китайського моря, але час від часу військові кораблі США проходили повз штучні китайські острови, пише видання.

Танки США в Польщі - "сповнена мрія"

Копирайт изображения Getty Images

Видання Independent каже, що підсилений контингент американських військових з радістю привітали в Польщі, але Росія виявилася вкрай незадоволеною, говорячи про загрозу своїй національній безпеці.

"Американські військові входять до Польщі, виконуючи мрію багатьох поляків з часів повалення комунізму в 1989 році - мати на своїй території американський військовий контингент в якості стримування Росії", - пише видання.

"Це сповнення мрії. Це не просто символічна присутність, це реальний потенціал", - каже директор варшавського аналітичного інституту German Marshall Fund, Міхал Барановський.

Раніше, США та НАТО проводили спільні військові навчання в Польщі, але цього разу війська союзника Польщі по блоку НАТО розташуються в країні надовго, пише видання.

Видання додає, що радість поляків затьмарює острахи щодо прокремлівських поглядів майбутнього президента США Дональда Трампа.

Танки та гаубиці

Польське видання Rzeczpospolita розповідає про деталі прибуття американських військ до Польщі.

За словами видання, в Польщі зараз перебуває близько 2000 військових США, які нестимуть тут службу.

Офіційна церемонія привітання американських солдат відбудеться в суботу, і в ній візьме участь польський прем'єр Беата Шидло та міністр оборони Антоній Мацеревіч.

Видання пише, що важке озброєння, таке як танки та гаубиці, транспортується до Польщі за допомогою залізниці з Німеччини, в той час як основна частина військових прибуває літаками.

Загалом, бригадна група, що розміщуватиметься в Польщі, містить 3,5 тисячі солдат, а також 400 одиниць гусеничної та понад 900 одиниць колісної техніки, зокрема 87 танків M1A2 Abrams, 18 самохідних гаубиць Paladin калібру 155 мм, понад 400 автомобілів Humvee та 144 бойових машин піхоти Bradley, пише видання.

Американські війська перебуватимуть в Польщі на ротаційній основі, додає видання, змінюючись кожні 9 місяців.

Білорусь - між молотом і ковадлом

Розглядаючи розміщення американських військ в Польщі, білоруський оглядач Аляксандр Класковський пише на сторінках видання Белорусские новости, що якщо Кремль не знайде спільну мову з Трампом, то Білорусь може опинитися між молотом і ковадлом.

Копирайт изображения Getty Images

"Риторика Олександра Лукашенка про готовність білорусів лягти під танки НАТО давно стала предметом іронії. Мовляв, загрози немає, а ось пільги у Москви під ці клятви вибиваються цілком реальні. Сьогодні все парадоксально змінилося: пільги Росія сильно урізала, а ось американські "Абрамси" в сусідній Польщі стали реальністю", - пише він.

Автор додає, що навряд чи білоруське керівництво горить бажанням доводити на практиці вірність своїй бойовій клятві.

Він також зазначає, що сьогодні білоруське керівництво не зацікавлене в антинатівській риториці, оскільки зробило ставку на нормалізацію відносин із Заходом, та сподівається отримати від нього ресурси для економіки, що знаходиться в стані стагнації.

Інша справа, що Москва може використовувати перекидання танків НАТО в Східну Європу як привід сильніше натиснути на Мінськ та домогтися згоди на розміщення в Білорусі російських сил, каже інший експерт, керівник аналітичного проекту Belarus Security Blog Андрій Поротніков.

Автор підсумовує, що розміщення танкової бригади в Польщі може виявитися достатнім для Росії приводом, щоб окопатися в Білорусі "всерйоз і надовго", причому не стільки для війни з НАТО (досить малоймовірною навіть з урахуванням погіршення відносин в останні роки), скільки для контролю над самою Білоруссю.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів