"Небезпечні" заяви Трампа і нова Британія - огляд ЗМІ

Дональд Трамп Копирайт изображения Getty Images
Image caption У нещодавньому інтерв'ю виданню Times Дональд Трамп заявив, що йому "байдуже" чи буде Європа об'єднаною.

Західна преса коментує заяви Дональда Трампа, очікує на промову Терези Мей та розповідає про те, хто опікуватиметься психічним здоров'ям британців.

"Хибна" європейська позиція Трампа

Європа залишиться "невід'ємним союзником" США, навіть попри скептичну позицію Дональда Трампа у цьому питанні, вважає Financial Times.

Газета нагадує, що у нещодавньому інтерв'ю виданню Times мільярдер заявив, що йому "байдуже", чи буде Європа об'єднаною, чи Вашингтону доведеться мати справу с окремими європейськими державами.

На думку Financial Times, подібні коментарі пана Трампа - "безвідповідальні та небезпечні".

"Байдужість, про яку заявляє пан Трамп - хибна", - пише видання.

Газета вважає, що для пана Трампа політика виглядає "низкою угод", у кожній з яких є переможець та переможений. Саме так він бачить і членство США у НАТО - як "чергову угоду", і можливо вважає, що кращу можна укласти з Росією.

Та протягом довгого часу Західній Європі вдавалося зберегти мир та стабільність багато в чому завдяки тому, що це було пріоритетом для США. У той час як до Москви у Вашингтоні "ставилися з підозрою, на яку вона заслуговує", пише Financial Times.

Чому Дональд Трамп вирішив це змінити - незрозуміло. Та які б причини він на це не мав, є принаймні дві підстави вважати, що його європейська позиція скоро може змінитися.

По-перше, декілька членів його адміністрації займають жорстку позицію щодо Москви. А по-друге, вже за декілька днів Дональд Трамп стане президентом США і в нього не буде часу на те, щоб практикувати свою риторику. Почнуть відбуватися реальні речі, і коли це трапиться, йому знадобляться друзі, а кращих за Європу у США ніколи не було, підсумовує газета.

"Шокована" Європа

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Європейські лідери "шоковані" останніми заявами Дональда Трампа щодо ЄС та НАТО. На фото: Берт Кундерс (праворуч), міністр закордонних справ Нідерландів та Мирослав Лайчак (ліворуч), міністр закордонних справ Словаччини

Європейські лідери "шоковані" останніми заявами Дональда Трампа щодо ЄС та НАТО, що посилює загрози "трансатлантичного розриву", каже Washington Post.

"Ставлення пана Трампа стало тривожним дзвінком для Європи", - вважає газета.

Видання нагадує, що більшість європейських лідерів готові співпрацювати з новообраним американським президентом. Проте він тримається своєї жорсткої позиції щодо ЄС.

"Всі потенційні наслідки розриву трансатлантичних зв'язків настільки масштабні, що їх складно навіть перелічити", - каже Washington Post.

Видання підкреслює, що Дональд Трамп стане першим американським президентом з часів Другої світової війни, який не підтримує ідею європейської інтеграції.

Газета цитує австрійського аналітика та колишнього дипломата Стефана Лене, за словами якого, США протягом століть виконували роль "стабілізатора" у світі. Зміна цієї ролі може привести до непередбачуваних наслідків.

"Це створить безлад, який не піде на користь європейським інтересам", - Washington Post цитує пана Лене.

Завершує статтю газета словами президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, який сподівається, що слова Дональда Трампа можна пояснити тим, що він і досі перебуває "у режимі передвиборчої кампанії".

Daily Mail: нова вільна Британія

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Тереза Мей пообіцяє повний вихід Великої Британії з ЄС, вважає Daily Mail

Велика Британія не розглядатиме можливість "часткового чи асоційованого" членства у ЄС. Про таке у вівторок має оголосити прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей під час своєї промови щодо "брекзиту".

Напередодні британська преса публікує основні тези плану пані Мей, який Daily Mail назвала шляхом до "нової вільної Британії".

"Мей пообіцяє повний вихід з ЄС, що виключатиме будь-які угоди, які можуть залишити нас (британців. -Ред.) наполовину у складі або наполовину поза союзом", - пише газета.

План британського прем'єра передбачає 12 кроків, згідно з якими країна відновить повний контроль над власними кордонами та вийде з угод про спільний ринок та Європейський суд.

Газета каже, що під час виступу британський прем'єр заявить про намір створити якомога більше можливостей для угод між британським бізнесом та рештою світу. Вона також пообіцяє зробити країну більш інвестиційно привабливою та посилити захист прав робітників.

Насамкінець, Daily Mail підкреслює, що промова пані Мей може спровокувати "лють" серед противників виходу країни зі складу ЄС.

На варті психічного здоров'я

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Психічне здоров'я британців відтепер буде під пильним наглядом королівської родини.

Психічне здоров'я британців відтепер буде під пильним наглядом королівської родини. Принц Вільям, його дружина Кейт Мідлтон та принц Гаррі хочуть звернути увагу нації на це питання та закликати до відкритого діалогу, каже Daily Telegraph.

Очікують, що королівське тріо виступить з відповідною пропозицією вже у вівторок у рамках благодійної кампанії "Heads Together".

Члени родини прагнуть заохотити британців до нових ідей щодо того, як надати питанням психічного здоров'я такої ж значення, як і проблемам фізичного розвитку.

"Вони скажуть, що найважливіше, що ми можемо зробити, - це розпочати розмову про психічне здоров'я", - повідомляє видання.

Королівська родина започаткувала цю кампанію торік і наразі співпрацює з вісьмома благодійними організаціями.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів