Люди з віком стають менш ворожими - преса

25 січня західна преса обговорює рішення Верховного суду Великої Британії щодо брекзиту, аналізує суперечливі кроки Дональда Трампа щодо торгівельної політики США, а також міркує, як боротися з "альтернативними фактами" і "фейковими новинами".

Перемога парламентаризму?

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Суд заборонив британському уряду починати брекзит без схвалення парламенту. Але противникам брекзиту рано радіти, пише Financial Times. На фото - опонент виходу із ЄС із плакатом "Я залишаюся"

Найважливіше конституційне рішення за останні роки - так британська Financial Times називає заяву Верховного суду Великої Британії про те, що уряд країни повинен отримати згоду парламенту для початку процедури виходу з Євросоюзу.

"Британський парламент знову там, де має бути - у центрі великої дискусії про майбутнє держави", - зазначає газета. Втім, як пише видання, перед депутатами стоятиме важке завдання знайти баланс між двома крайнощами - дати повну свободу уряду або ж перешкодити волі виборців, які у червні проголосували за "брекзит".

Але, веде далі Financial Times, опонентам виходу з ЄС не варто сподіватися на те, що рішення призведе до зупинки "брекзиту". Та завдяки Верховному суду процес має перспективи стати більш справедливим і юридично обґрунтованими, констатує газета.

"Чимало людей щиросердно виступали за вихід із ЄС заради відродження парламентського суверенітету і задля того, щоб важливі рішення щодо майбутнього Великої Британії приймалися британськими виборцями. Саме це і зробив Верховний суд. Саме так має виглядати брекзит", - резюмує Financial Times.

Сумнівні кроки

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дональд Трамп ризикує розв'язати торгівельні війни зі своїми союзниками, застерігає Washington Post

Американська Washington Post застерігає Дональда Трампа проти відмови від близьких торгівельних відносин із країнами-союзниками. Про це газета попереджає у редакційній статті про указ нового президента щодо виходу США з угоди про Транстихоокеанське партнерство (ТТП).

"Китай, який мав залишитися поза межами ТТП, найбільше виграв від рішення Трампа - там уже працюють над тим, щоб закрити дірки, які легковажно створив пан Трамп, не запропонувавши при цьому жодних альтернатив", - коментує видання.

Як зазначає газета, тепер увага нового господаря Білого дому буде прикута до Північноамериканської угоди про вільну торгівлю, яка діє з 1994 року між США, Канадою і Мексикою.

І зважаючи на погрози пана Трампа запровадити додаткові податки для американських компаній, що розміщують виробництво у Мексиці, на дружні перемови чекати не варто, пише видання.

Газета наголошує, що хоча північноамериканська угода має плюси та мінуси, її наслідки не є такими катастрофічними, як вважає новий президент. Тим більше, що справжньою причиною скорочення робочих місць у виробничому секторі є автоматизація процесів, а не торгівля.

"Розумний переговірник мав би взяти все це до уваги перед тим, як ризикувати торгівельними війнами, які принесуть набагато більше шкоди американським компаніям, робітникам та споживачам, ніж зараз", - констатує Washington Post.

Як боротися з фейковими новинами?

Соціальні мережі можуть стати дієвим засобом протистояти так званим "альтернативним фактам", "фейковим новинам" та іншим медіа-феноменам, які опинилися в центрі уваги під час президентської кампанії у США. Так вважає колумністка британської Independent Ганна Фірн.

На її думку, брехня і перекручування фактів завжди були присутні в політиці - раніше їх зазвичай називали політтехнологіями. Це ніколи не подобалося виборцям, але їм нечасто вдавалося спіймати політиків брехні. Зараз же, як зазначає пані Фірн, ситуація змінилася.

"Ми більше не хочемо миритися з перекручуванням фактів заради політичної вигоди чи навіть розваг. І завдяки соціальним мережам це більше не лишається непокараним. Зараз як ніколи легко довести, що правда пана Трампа нерідко відноситься до альтернативної", - пояснює свою ідею оглядачка.

Пані Фірн наводить приклади з минулого, які також можна віднести до "альтернативних фактів": від "іракського досьє" прем'єра Тоні Блера до заяв Білла Клінтона щодо його "сексуальних стосунків".

"Зараз, коли кожний виборець може створити мікроблог у Twitter, сторінку у Facebook або блог на Medium, будь-хто може стати журналістом", - констатує пані Фірн.

"Зовсім не обов'язково, що пан Трамп брехатиме або розповідатиме "альтернативну правду" більше, ніж інші політики в історії США або Великої Британії. Але, очевидно, тепер йому це так не минеться", - підсумовує вона.

Вік приносить спокій?

Копирайт изображения Getty Images

Про неочікуване наукове відкриття пише Daily Mail. Виявляється, з роками люди стають не більш буркотливими, як вважалося раніше, а навпаки - більш доброзичливими, спокійними і схильними до компромісу.

Дослідження провели науковці з Кембриджського університету. Зокрема, вони виявили зміни, які відбуваються в мозку, коли люди стають старшими.

Як пояснює видання, дослідники аналізували анатомію мозкової кори у 500 волонтерів і виявили залежність між товщиною окремих її ділянок та особистістю людини. Зокрема, свою форму з часом змінюють ті ділянки, які пов'язують з відчуттями пригніченості, поступливості та свідомості, розповідає газета.

"Люди часто розповідають про те, як стають більш зрілими. Вони готові брати на себе відповідальність і стають менш ворожими і войовничими. Чимало досліджень вже доводили це. Виявлення ділянок мозку, які відповідають за риси особистості, доводить важливу роль, яку грає біологія у нашому характері", - цитує Daily Mail дослідника професора Антоніо Террачіано.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC