Огляд ЗМІ: в Авдіївці - "психологічна спецоперація"

Район Авдіївки обстрілюють вже четвертий день Копирайт изображения AFP
Image caption Авдіївку обстрілюють вже четвертий день

Ескалація конфлікту на Донбасі як випробування для дипломатії Дональда Трампа, погіршення відносин між Вашингтоном та Берліном і зміна стратегії H&M - в огляді міжнародних видань 1 лютого.

"Тест для Трампа"

Загострення на сході України може стати "першою перевіркою здатності президента Трампа вести переговори з Кремлем щодо складного конфлікту", вважає Washington Post.

Газета нагадує, що запеклі бої почалися після телефонної розмови Трампа з російським президентом Володимиром Путіним, де обговорювали конфлікт в Україні.

Як нагадує Washington Post, раніше допускали, що "Кремль може спробувати влаштувати Трампу випробовування на початку його президентства, влаштувавши міжнародну кризу, або скористатись хаосом у Білому домі, аби закріпити досягнуте на південному сході України".

Копирайт изображения AFP
Image caption Через ескалацію конфлікту Авдіївка залишилась без тепла

Втім, йдеться далі у статті, після того, як пан Трамп вже вступив на посаду, "Кремль може вважати перемовини кращим способом досягнення бажаного, а саме скасування санкцій, введених після анексії Криму, а також визнання Росії великою державою, яка може домінувати у сфері впливу, що включає Україну".

"Українська влада прагне встановити відносини з Трампом, розраховуючи на традиційний для республіканців скептицизм щодо Росії, щоб переконати нового президента забезпечити таку необхідну для Києва підтримку з боку США", - пише видання.

"Психологічна операція"

"В Україні посилюється громадянська війна, поки США прагне потепління у відносинах з Росією", твердить New York Times у заголовку статті про погіршення ситуації в Авдіївці.

На думку видання, хоча позиційно ситуація на фронті на сході Україні не зазнала значних змін, загострення "може ускладнити намагання Америки поліпшити відносини з Росією".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Промзона в Авдіївці - одна з найгарячіших точок АТО з лютого 2016 року

"Армія США допомагає тренувати і оснащувати українських солдатів, які борються проти підтримуваних Росією сепаратистів у двох східних областях України, у єдиній на сьогодні активній війні в Європі", - нагадує газета.

З посиланням на журналістів, які працюють в районі Авдіївки, газета пише про факти "психологічної спецоперації, рівень якої наштовхує на думку про участь в ній Росії".

Мова йде про розсилку текстових повідомлень типу "ви лише м'ясо для ваших командирів" на телефони українських військових.

"Маневри адміністрації Трампа з метою поліпшити відносин з Росією стривожили українських чиновників, які побоюються, що тиск Заходу на Росію, аби та вивела свої невизнані війська зі сходу України, може послабнути. Але в України ще є варіанти, як захистити себе, зокрема з допомогою своєї армії, яка показала здатність боротися ще до того, як американці почали її навчати", - резюмує видання.

"Циклічна війна"

Українська влада серйозно розглядає можливість повноцінного військового вторгнення з боку Росії, пише Newsweek в статті під заголовком "Поки Трамп бариться, Путін роздмухує війну в Україні".

"Атаки, які мали місце в неділю та понеділок, важливі з точки зору сплеску на фоні типового рівня військових дій, але не надзвичайні. Це лише найсвіжіша глава в циклічній схемі безкінечних спалахів і згасань військових дій, яка стала притаманною війні в Україні", - йдеться у статті.

Як нагадує видання, за підрахунками українських військових і незалежних джерел, "російсько-сепаратистські сили" на Донбасі представлені 40 тисячами "проросійських сепаратистів" і "близько 5 тисячами солдатів регулярної армії Росії".

При цьому Росія продовжує постачати у невизнані республіки зброю, набої, війська і фінанси, що, попри заперечення Росії, підтверджують "численні незалежні звіти", не тільки України і НАТО, додає видання.

"Курс на зіткнення"

Заява радника президента США Дональда Трампа з питань торгівлі Пітера Наварро з критикою німецької політики в економіці привернула увагу кількох провідних газет світу.

Financial Times звертає увагу на його закиди, що Німеччина використовує "значно недооцінене" євро проти США, а також для того, аби забезпечити Берліну перевагу в порівнянні з іншими торговими партнерами.

Також Наварро підтвердив, що торговельна угода між ЄС та США "мертва", пише видання.

Як зауважує газета, якщо за часів президентства Барака Обами критика німецької політики була "завуальована дипломатичною мовою", то вислови Наварро "підкреслили очевидне бажання адміністрації Трампа піти на загострення у відносинах з лідерами ЄС".

Telegraph також описує заяви Наварро як "напад" на ЄС, якими він "поставив США на курс зіткнення з Німеччиною". За висловами радника газета вбачає "новий фронт президентської атаки на ЄС".

Зміна стратегії

Шведська компанія Hennes&Mauritz, більш відома серед покупців як H&M, відмовляється від планів відкривати на 10-15% більше магазинів щороку у всьому світі, пише Wall Street Journal (WSJ).

Раніше про ймовірність приходу однієї з найбільших світових мереж магазинів одягу до України згадувалося у публікаціях місцевих видань.

"Існуючі магазини під маркою H&M не досягли поставлених цілей", - заявив виконавчий директор компанії Карл-Йохан Перссон.

Image caption Від планів відкривати на 10-15% більше магазинів щороку відмовились

Через це компанія переорієнтується на підвищення онлайн-продажів на 10-15% щорічно в тих країнах, де вона представлена. Зокрема, розглядається варіант співпраці із величезною китайською онлайн-платформою Alibаba Group Holding Ltd.

Як пише WSJ, про зміну стратегії повідомили під час оголошення квартального звіту компанії, показники якого виявилися успішними, попри певні проблеми на традиційних ринках збуту, зокрема у США, Європі та Китаї.

Успішними виявилися продажі на ринках країн, які розвиваються, а саме Індії, Мексики, Туреччини, а також у Південній Африці, де компанія нещодавно розширила свою діяльність.

За словами пана Перссона, нещодавні геополітичні події, зокрема низка терористичних актів, а також рішення Великої Британії вийти з ЄС, негативно вплинули на продажі товарів компанії на її традиційних ринках - в Німеччині, Франції, США, Британії, Італії і Китаї, де вона мусила знизити ціни, аби заманити покупців до магазинів.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів