ЗМІ: хто підігріває війну на Донбасі?

Авдіївка після обстрілів Копирайт изображения AP
Image caption Авдіївка після обстрілів

Західна преса обговорює ескалацію конфлікту на Донбасі, публікує заклик українського депутата надати Києву безпекові гарантії, засуджує паралелі, які Дональд Трамп провів між владою США та Росії та повідомляє про можливу заборону виступу з промовою американського президента у британському парламенті.

Київ підігріває "війну" на Донбасі?

"Київ також підігріває війну у східній Україні", - під таким заголовком Foreign Policy публікує статтю журналіста Ісаака Вебба, присвячену ескалації ситуації на Донбасі.

Автор каже, що причина у мовчазній політиці Білого дому, який таким чином не лише надає впевненості Кремлю у своїх діях, а і "розпалює політику війни" по всій Україні.

"За словами аналітиків, те, що Дональд Трамп став президентом США спровокувало не лише російську агресію. Київ також став менш схильним йти на компроміси, адже у нього тепер менше впевненості у політиці Вашингтону щодо конфлікту", - йдеться у статті.

Журналіст пише про посилення бойових дій під Авдіївкою, і каже, що на відміну від попередніх великомасштабних зіткнень, цього разу "доказів участі регулярних російських військ немає".

"Та просування Києва вперед (на лінії зіткнення - Ред.) також додало до відновлення війни", - каже автор статті.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Ескалація на Донбасі призвела до того, що люди знову почали залишати свої домівкм

Зокрема, він пише про успіхи української армії у "частих набігах" на так звану сіру зону, що призвело до дзеркальних дій з боку сепаратистів, в результаті чого вона перетворилася на "порохівницю".

Автор пише, що на сьогоднішній день ідея вирішення конфлікту на Донбасі з позиції сили набуває все більшої популярності в українському суспільстві.

"Відсутність опозиції до військової риторики (президента України. - Ред.) Порошенка свідчить про те, що багато хто погоджується з ідеєю, що миру можна досягти лише через війну", - йдеться у статті.

Та згідно з Мінськими угодами, не Київ керуватиме врегулюванням ситуації на Донбасі, нагадує автор. Україні довелося погодитися на запропоновані умови, додає він.

Така ситуація формує "тривожну картину" того, як може розгорнутися конфлікт на сході України, особливо з огляду на відсутність втручання з боку США, підсумовує автор.

Гарантії Україні

Дотримуватися своїх зобов'язань щодо захисту територіальної цілісності України закликає західних союзників українська депутатка Наталія Кацер-Бучковська.

Financial Times публікує статтю українського депутата, члена партії "Народний фронт" у якій та пояснює чому, на її думку, українські кордони не захищені.

Пані Кацер-Бучковська нагадує про Будапештський меморандум, згідно з яким у 1994 році Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки з боку решти учасниць угоди - Росії, США та Великої Британії. Та сьогодні договір не діє, каже депутат.

Копирайт изображения EPA
Image caption Україна потребує впевненості в тому, що країну не залишать сам-на-сам у боротьбі, пише депутатка

"Як можна забезпечити дотримання світового порядку, коли угоди та традиційні методи не діють?", - задається питанням пані Кацер-Бучковська.

"Україна потребує впевненості в тому, що країну не залишать сам-на-сам у боротьбі з зовнішніми агресорами, від таких гарантів світового порядку, як США, Франція, Велика Британія та Німеччина", - додає автор.

Вона додає, що в Україні відбуваються позитивні зміни, а політика, економіка та громадянське суспільство країни "зазнали суттєвих трансформацій". І сьогодні Київ готовий до того, аби ініціювати переговори щодо гарантій безпеки з усіма країнами, що відмовилися від ядерної зброї.

"Світу варто усвідомити, що це не окремий процес чи регіональний випадок", - каже пані Кацер-Бучковська та додає, що ситуація з Україною - частина загальної безпекової ситуації у світі.

Неправильні паралелі

Washington Post розкритикувала у своїй статті паралелі, які президент США Дональд Трамп провів між Вашингтоном та "нещадним режимом" Володимира Путіна у Росії під час інтерв'ю з Fox News.

Напередодні, відповідаючи на запитання журналіста, який назвав очільника Кремля "вбивцею", пан Трамп сказав, що багато "вбивць" є і у США і додав, що не вважає, що його країна "така вже невинна". Зокрема, він мав на увазі політику Вашингтона в Іраку, яку назвав "помилкою".

На думку газети, жодна з "незвично приємних" ремарок американського президента на адресу свого російського колеги не була настільки "приголомшливою" та "згубною" як припущення щодо моральної рівності між США та російським "режимом".

Копирайт изображения AP

"Попри всі свої недоліки, США фундаментально відрізняються від Росії за влади пана Путіна, чия нестримна погоня за гегемонією над сусідами та нівелювання позицій Заходу ґрунтуються на цинічності", - каже видання.

Газета зазначає, що на відміну від Росії, де протягом останніх 17 років загинула чимала кількість критиків Володимира Путіна, у США такого не трапилося з жодним з опозиціонерів.

Washington Post каже, що своїми заявами про помилковість військової операції в Іраку, Дональд Трамп ототожнює сили "визволення" та "бандитизму" та виправдовує силовиків, які управляють країнами керуючись принципом примусу.

"З огляду на риторику пана Трампа, можна припустити, що він наслідуватиме пана Путіна, переслідуючи свої вузькі інтереси та незважаючи на питання законності та моралі", - підсумовує видання та закликає американських політиків та громадян утриматися від такої лінії поведінки.

Приголомшливий крок спікера

Головною темою для обговорення у британській пресі стала заява спікера парламенту Великої Британії Джона Беркова на адресу Дональда Трампа.

Пан Берков заявив, що на мільярдера "не чекатимуть" у британському парламенті з промовою, з якою він мав виступити під час свого офіційного візиту до Лондона, повідомляє Independent.

Причина - у його "расистських" та "сексистських" ремарках, додає видання.

"Ще до появи заборони на в'їзд мігрантів (з певних арабських країн до США - Ред.) я б особисто був категорично проти промови президента Трампа у британському парламенті. Після того, як Дональд Трамп ввів в дію цю заборону, я ще більш категорично налаштований проти промови президента Трампа у британському парламенті", - видання цитує спікера.

Копирайт изображения EPA
Image caption У суботу Лондоні протестували проти візиту Трампа

Пан Берков додав, що вважає нульову толерантність британського парламенту до расизму та сексизму, а також повагу до рівності, надзвичайно важливими поняттями.

У відповідь на заяву Палата общин вибухнула оплесками, додає Independent.

Видання називає такий крок з боку спікера "приголомшливим", адже його посада традиційно вважається політично нейтральною.

На думку Independent, він додасть головного болю британському уряду. Адже, наразі прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей намагається відновити так звані "особливі відносини" з США.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів