ЗМІ: дискусія про домашнє насильство в Росії дивує

сімейне насильство

Чим шокує дискусія про домашнє насильство в Росії та в чому звинувачують у Франції кандидата в президенти Франсуа Фійона - в огляді західної преси у середу.

"Неправильний сигнал"

Guardian коментує підписання Володимиром Путіним закону про декриміналізацію домашнього насильства в Росії.

Документ, який схвалений в обох палатах парламенту, спровокував гнів критично налаштованих людей, пише газета.

Вони вважають, що влада надсилає "неправильний сигнал жителям країни, де, за деякими підрахунками, в середньому одна жінка помирає від домашнього насильства кожні 40 хвилин".

Однак ті, хто підтримує закон, стверджують, що він закриває прогалину в законодавстві.

Нинішні закони нібито передбачають більш жорстке покарання за насилля з боку членів родини, ніж з боку незнайомців.

Guardian відзначає, що в Росії є й ті, хто вважає, що новий закон захищає традиції країни. Газета цитує голову комісії РПЦ з сімейних питань Дмитра Смірнова, який на одному з телешоу заявив, що ідея про те, що держава може втручатися у сімейні справи, була нав'язана Заходом.

Певні аспекти дискусії щодо домашнього насильства "можуть шокувати", додає видання. І наводить приклад статті в популярній газеті "Комсомольская Правда", де читачам розповідають про "переваги" побиття дружини.

"Нещодавні наукові дослідження свідчать про те, що у дружин розгніваних чоловіків є привід бути гордими за свої синці. Біологи говорять, що побиті жінки мають значну перевагу: вони частіше народжують хлопчиків!" - цитує Guardian статтю в російському таблоїді.

Британське видання зазначає, що на відміну від США, де сотні тисяч жінок вийшли на вулиці після інавгурації Дональда Трампа, в Росії протестів проти нового закону не організовували.

"Частково - через відсутність зацікавленості, а також через складність в отриманні дозволу на марш протесту від російської влади", - пояснює газета.

Протестні настрої переважно помітні в інтернеті: онлайн-петицію за скасування скандальних поправок підписали близько 300 тисяч людей, зауважує Guardian.

Нові лідери

До 2050 року Німеччина, яка нині є найбільшою економікою Європи, поступиться місцем Росії. Такий прогноз робить Daily Mail, посилаючись на дані міжнародної аудиторської і консалтингової компанії PricewaterhouseCoopers.

Економісти компанії припускають, що через 30 з гаком років шість із семи найбільших економік світу будуть в країнах, що розвиваються. Індія посуне США з другої сходинки на третю, а Китай залишиться на першій. Четвертою найбільшою економікою зможе похвалитися Індонезія, а далі йтимуть Бразилія, Росія і Мексика, очікує PricewaterhouseCoopers.

У документі проаналізовані перспективи економічного розвитку 32 країн світу, відзначає Daily Mail. Деякі з них будуть мати проблеми через корупцію, для якої автори доповіді підібрали евфемізм "стандарти врядування".

На думку співавтора доповіді Джона Хоксворса, зростання економік країн, що розвиваються, забезпечать сприятлива демографічна ситуація і внутрішній попит на товари і послуги. Однак таким країнам доведеться інвестувати в освіту, аби забезпечити роботою значну кількість молодих людей, додав економіст.

Це стосується насамперед В'єтнаму, Індії та Бангладеш, які можуть зростати на 5% щорічно впродовж наступних трьох десятиліть.

Тернистий шлях кандидата

Копирайт изображения AFP
Image caption Франсуа Фійон опинився у центрі скандалу після повідомлень, що його дружина Пенелопа буцімто роками отримувала великі суми на фіктивному робочому місці

Французька преса не втомлюється смакувати нові деталі гучної справи про нібито фіктивне працевлаштування дружини кандидата в президенти Франсуа Фійона.

Сатирична газета Canard Enchaine опублікувала чергову статтю на цю тему. Раніше пана Фійона звинувачували в тому, що він, коли був депутататом, призначив асистентом власну дружину і виплачував їй немаленьку зарплату.

Тепер йому закидають ще й те, що Пенелопа Фійон отримала з державної скарбниці 45 тисяч євро компенсації після звільнення.

Сам колишній прем'єр-міністр відкидає нові звинувачення і називає їх брехнею. На думку пан Фійона, журналісти Canard Enchaine неправильно проаналізували зарплатні відомості його дружини і зробили хибні висновки.

Кандидат на найвищу посаду також написав окремого листа, адресованого французькому народу та опублікованого в газеті Ouest-France.

В ньому Фійон пише, що хоче розповісти громадянам "свою правду". Він визнає, що припустився помилки, коли взяв на роботу членів своєї родини, але наголошує, що все було зроблено в рамках закону.

"Тепер вам вирішувати, і тільки вам", - звертається пан Фійон до французів.

Огляд підготував Юрій Мартиненко, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему